Міський голова Іван КОРУд відзначив працівників сільського господарства України!

Щороку, в  третю неділю листопада, українці вшановують працю аграріїв, а також працівників підприємств, які займаються переробкою сільськогосподарської сировини та виробництвом харчової продукції, заготівельних та обслуговуючих підприємств та організацій агропромислового комплексу.

Сільське господарство є однією з найважливіших складових розвитку нашої громади. Його прискорений розвиток є запорукою підвищення рівня і покращення якості життя населення та продовольчої безпеки жителів громади та всієї України.

Основним напрямом виробничої спеціалізації сільськогосподарських підприємств в рослинництві є вирощування зернових і технічних культур, у тваринництві – розведення великої рогатої худоби та свиней.

Фермерські господарства громади ведуть переважно дрібнотоварне сільськогосподарське виробництво. Виробничу спрямованість фермери визначають, враховуючи наявність власних матеріально-технічних та фінансових можливостей.

Домогосподарства є основними виробниками найбільш трудомістких культур: картоплі, овочів, плодів і ягід та тваринницької продукції.

На даний час у громаді працює 10 великих сільгосп виробників, 24 фермерські господарства та близько 8 тисяч особистих селянських господарств.

По сільськогосподарських підприємствах налічується близько 2,5 тис. корів, з них близько 2 тис. дійного стада.

Засіяно було майже 95% земель, 5% відведено під пар, а це майже 5  тис. га земель сільськогосподарського призначення.

Внаслідок повномасштабного ворожого вторгнення аграрники нашої громади зазнали великих втрат. Від бомбардування постраждало ТОВ АПК «Дубовий Гай», яке втратило поголів’я свиней, повністю знищено господарські приміщення для утримання худоби та адмінприміщення, санітарне приміщення, зруйновано покрівлі на 6 будівлях та вікна і двері у 8 будівлях.

Інші аграрії зазнавали фінансових втрат через неможливість реалізації молока, вчасно проведених посівних робіт.

Та не зважаючи ні на що, працівники сільського господарства продовжували працювати на благо громади та України!

Задля вшанування нелегкої праці трудівників, напередодні свята відбулось урочисте зібрання, на якому Овруцький міський голова Коруд Іван Ярославович привітав аграріїв та висловив слова вдячності за їх самовіддану працю в умовах воєнного стану, за підтримку жителів громади та захисників і захисниць України у такий нелегкий для усіх нас час. Вручено грамоти і подяки кращим працівникам сільськогосподарських підприємств та фермерських господарств громади. Відзначено ветеранів галузі.

Вітання своїм колегам висловили керівники підприємств. Також з вітальним словом до присутніх звернувся ветеран аграрної справи, колишній керівник СФГ «Великофоснянське» Петро Ілліч Гавриловський.

Святковий настрій  аграріям подарували працівники Овруцького будинку культури.

Тож вітаємо зі святом усіх, хто працює у галузі сільського господарства!

Нехай  над   головою  буде  синє  мирне  небо, навкруги колосяться  поля,  рясніють  сади  і  квіти, сміються  щасливі діти,  а  комори будуть  повні  збіжжя  та  достатку.

 

Розмір тексту-+=