Фестиваль “Поліська пані Картопелька” спогади!

Дорогі овручани!

Цьогоріч наша громада мала б провести свій 7 фестиваль «Поліська пані Картопелька». Однак жорстока дійсність зруйнувала наші плани, позбавила нас права жити щасливо. Та не зважаючи ні на що, ми не маємо права бути слабкими, забувати наші звичаї, наші традиції, обряди та культурні надбання. Ми маємо зберігати їх, примножувати та передавати наступним поколінням, адже в цьому наша сила, наше майбутнє.

Фестиваль «Поліська пані Картопелька», який започатковано у 2016 році, дозволив усім нам поринути в атмосферу побуту наших предків, віднайти забуті кулінарні рецепти приготування страв з картоплі, видати книгу рецептів картопляних страв, створити видання «Пригоди з пані Картопелькою», започаткувати картопляний карнавал та залучити до громади тисячі гостей, аби не лише ми – жителі цього чудового краю, захоплювались його чарівністю й унікальністю, а й відкрити його неймовірну красу для гостей громади.
2022 рік – рік спогадів. Бо ми не маємо право забути, бо саме в цьому наша міць – в пам’яті про наших предків заради щасливого майбутнього наших нащадків.
Адже картоплю на Овруччині називають другим хлібом. Її тут вміють ростити та готувати різноманітні страви – як старі, давно забуті, так і нові, сучасні.

Минулого року у центральному парку нашого міста відкрили новий і перший у парку артоб’єкт “Пані Картопельці”, автором якого є місцевий художник, викладач Овруцької дитячої художньої школи Юрій Кравчук. Нині скульптура картоплі є улюбленою фотозоною як жителів громади, так і для її гостей.
Кожен з нас своєю щоденною працею розбудовує рідну громаду. Кожен з нас робить свій посильний внесок у її розвиток і процвітання. Кожен житель громади з 24 лютого 2022 року робить усе можливе заради ПЕРЕМОГИ над окупантами. Багато хто став на захист Овруччини та України, щоб спільно зі Збройними Силами України зробити усе можливе, аби не допустити ворога на територію нашої громади та України в цілому.

Тож любіть свій рідний край. Шануйте його історію! Пишайтеся тим, що народилися і виросли саме тут – у древньому куточку Полісся – на Овруччині. У краї, який захоплює багатовіковою історією, неповторними народними традиціями, звичаями, обрядами та щирими відкритими людьми.

Овруч – місто розвитку, місто спорту, місто туризму. І у нас ще обов’язково будуть фестивалі. Фестивалі під мирним небом рідної країни! Адже наші захисники і захисниці – найкращі!
Слава Україні! Героям слава!

Овруцький міський голова                                 Іван КОРУД

 

Розмір тексту-+=