День Овруча 28-29 травня

В цьому році наш вічно юний Овруч зустрічає 1076 річницю. Традиційно День Овруча відзначався в останню суботу вересня, що було приурочено до Дня пам’яті Св. Макарія – покровителя нашого міста. Водночас уже шість років поспіль в рамках святкування Дня міста проводиться ще й фестиваль «Поліська пані картопелька». Проведення одночасно двох свят збирає все більше учасників і відвідувачів, а ось погода наприкінці вересня все частіше буває несприятливою.
Отож виконавчим комітетом міської ради у грудня 2021 року прийнято рішення відокремити ці два свята у часі. Нинішнього року 1076-у річницю Овруча відзначатимемо в останні вихідні травня, приурочивши дату до Дня перенесення мощей святого Макарія (26 травня), а фестиваль «Поліська пані Картопелька» має бути наприкінці серпня.
Планувалось в цей весняний день провести свято нашого міста, та жорстока дійсність зруйнувала наші мрії. 24 лютого ранкову мирну тишу розірвали вибухи ! На українську землю вдерлися російські війська, по всій довжині спільного кордону – від Луганська до Чернігова, з території Білорусі та окупованого Криму. Російська армія обстріляла з артилерії українські кордони, одночасно були завдані удари з повітря по об’єктах військової інфраструктури майже всіх регіонів нашої держави.
Зрозуміло, у зв’язку з військовими діями російського агресора, із введенням в Україні воєнного стану заходи з відзначення Дня міста проходитимуть онлайн, за використання соціальних мереж.
Відповідно до рішення виконкому Овруцької міської ради від 24.05.2022 року №525 в ході підготовки до Дня Овруча в місті будуть проведені заходи з благоустрою території (скверів, парків, пам’ятних знаків тощо), а також облаштовані в центральній його частині сучасні фотозони патріотичної тематики.
До 27 травня належить:
– підготувати в соціальних мережах відеовітання від молоді «З днем народження, Овруче»;
– провести у навчальних закладах громади тематичні краєзнавчі онлайн-уроки, присвячені визначним подіям в історії міста.
29 травня, в День міста:
відбудеться вшанування пам’яті відомих овручан, воїнів, які віддали своє життя за визволення міста;
проведено благодійний футбольний турнір, присвячений пам’яті захисників, які загинули за незалежність і територіальну цілісність України;
показано відеоролик зі словами подяки сім’ям та рідним захисників України.
01 червня у соціальних мережах будуть:
оприлюднені онлайн-вітання з нагоди Дня захисту дітей,
– проведені онлайн майстер-клас для дітей з виготовлення оберега для захисників та онлайн-флешмоб «Дитячі мрії».
Нагадати, як відзначали 1075 річницю  за хештегом #день_міста_овруча_2021
Розмір тексту-+=