Рішення №1271 від 27 квітня 2022 року “Про звернення депутатів міської ради до Кабінету Міністрів України, Ради національної безпеки і оборони України, народного депутата України Пушкаренка А.М., народного депутата України Арешонкова В.Ю., Житомирської обласної військової адміністрації”

 

У К Р А Ї Н А

Овруцька міська рада

Р І Ш Е Н Н Я

Двадцять третя  сесія                                                        VІІI скликання

від 27 квітня 2022 року      № 1271

Про звернення депутатів міської ради до
Кабінету Міністрів України, Ради національної
безпеки і оборони України, народного депутата
України Пушкаренка А.М., народного депутата
України Арешонкова В.Ю., Житомирської обласної

військової адміністрації

Керуючись Законом України «Про місцеве самоврядування  в Україні»,  зважаючи на  актуальність та соціальну значимість даного питання, враховуючи рекомендації постійної депутатської комісії міської ради з питань бюджету, комунальної власності та соціально-економічного розвитку від 26.04.2022 року, міська рада

В И Р І Ш И Л А:

  1. Схвалити текст звернення до Кабінету Міністрів України, Ради національної безпеки і оборони України, народного депутата України Пушкаренка А.М., народного депутата України Арешонкова В.Ю., Житомирської обласної військової адміністрації (додається).
  2. Доручити міському голові Коруду І. Я. підписати та направити дане звернення до адресатів, зазначених у п.1 рішення.

Овруцький міський голова                                                              Іван КОРУД

 

Додаток
до рішення міської ради

від 27.04.2022 р. № 1271

 

Кабінету Міністрів України 

Раді національної безпеки і оборони України 

Народному депутату України Пушкаренку А.М. 

Народному депутату України Арешонкову В.Ю. 

Житомирській обласній військовій адміністрації

На території Овруцької міської територіальної громади Житомирської області свою діяльність здійснював Овруцький щебеневий завод Гомельського міського шляхового будівельно – ремонтного тресту, який знаходиться за адресою: Житомирська область, Коростенський район,  с. Бондарі.

З 24.02.2022 року підприємство призупинило свою роботу, у зв’язку із блокуванням рахунків в банку та повідомленням про призупинення в обслуговуванні.

Цехи підприємства наразі не працюють, але здійснюється водовідлив, який забезпечує роботу насосу у гірничому цеху з метою недопущення затоплення виробничої ділянки кар’єру. Також підприємство надає послуги із водопостачання будинків для 150 сімей виробничого поселення. У разі, якщо буде здійснено відключення підприємства від електроенергії (вже неодноразово отримано попередження), відбудеться затоплення забою (виробничого майданчика), що надалі зупинить видобуток корисних копалин (граніту) та неможливість його відновлення, без працевлаштування залишаться близько 125 чол. працюючого населення Овруцької громади та зупинить надання послуги з водопостачання жителям, які підключені до водогону підприємства.

Одночасно зазначаємо, що всі податкові відрахування від роботи підприємства, сплачувались до бюджету України.

Оплачувати нараховані борги за електричну енергію підприємство зараз не в змозі, так як відповідно Постанови НБУ № 18 РФ/РБ від 24.02.2022 року рахунки підприємства є заблокованими. Виплачувати заробітну плату та нараховані податкові зобов’язання також немає змоги.

При відновленні роботи підприємства та реалізації готової продукції, яка уже виготовлена у значних обсягах і знаходиться на території підприємства, борг за електричну енергію, з оплати праці працівникам підприємства та сплата всіх податків буде погашено. Окрім того, підприємство буде працювати над відновленням інфраструктури нашої країни.

Просимо, врахувавши специфіку роботи даного підприємства та збереження сировинної бази України і її ефективного видобутку, розглянути питання щодо роботи Овруцького щебеневого заводу та його подальшої долі та збереження робочих місць місцевого населення, що є дуже актуальним для сьогодення.

Сподіваємось на швидкий розгляд нашого питання, розуміння та підтримку.

 

За дорученням сесії

Овруцької міської ради,

міський голова                                                                                Іван КОРУД  Завантажити документ
Розмір тексту-+=