Держава виплатить кожному переселенцю в Україні мінімальну грошову щомісячну допомогу

Держава виплатить кожному переселенцю в Україні мінімальну грошову щомісячну допомогу:
▪️2 тис. грн – для повнолітньої особи;
▪️3 тис. грн – на кожну дитину або людину з інвалідністю.
“Програма почала роботу 21 березня з реєстрації тимчасових переселенців територіальними громадами та ЦНАПами.
Дана опція наразі розробляється у застосунку «ДІЯ» та почне роботу з початку квітня, виплати будуть здійснюватися на банківську картку. Якщо немає банківської картки то потрібно відкрити у будь-якому (за вибором заявника) відділені банку”, – інформує перший заступник Начальника ОВА Наталя Заболотна.
Хто під час війни отримує статус внутрішньо переміщеної особи❓
ЗУ “Про захист прав та свобод ВПО” визначає, що ВПО це громадянин України, іноземець або особа без громадянства, які були змушені покинути своє постійне місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації.
Постановою КМУ № 269 від 13.03.22 внесено зміни до Постанови КМУ № 509 “Про облік ВПО”.
На отримання довідки і внесення інформації до Єдиної бази даних ВПО мають право особи, які перемістилися з 24 лютого 2022р (дата введення воєнного стану) з наступних областей: Волинська, Дніпропетровська, Донецька, Житомирська, Запорізька, Київська, Луганська, Миколаївська, Одеська, Сумська, Харківська, Херсонська, Чернігівська, а також м. Київ.
Куди звертатися за отриманням довідки❓
Для отримання довідки особа повинна звернутися за місцем свого фактичного перебування до:
▪️структурного підрозділу з питань соціального захисту населення;
▪️уповноваженої особи територіальної громади;
▪️центру надання адміністративних послуг.
Постанова передбачає можливість подання документів через портал Дія із включенням поданих даних до Єдиної бази ВПО та формування довідки в електронному вигляді. Наразі технічне рішення цього питання перебуває в роботі.
При зверненні до цих органів, уповноважені особи видають довідку ВПО за своїм підписом і готують електронну справу для включення до Єдиної бази даних.
Наразі доопрацьовується ПК “Соціальна громада” для обробки і передачі цієї інформації до Єдиної бази ВПО.
Хто може звернутися та які документи потрібні❓
Зверніть увагу – особи від 14 років і старше подають документи особисто!
Якщо особі не виповнилось 14 років, а також якщо вона є недієздатною або з обмеженою дієздатністю – документи подає законний представник (батьки й усиновителі), а також опікуни та піклувальники.
Від імені дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, звертається керівник закладу, в який влаштована дитина.
Від імені дитини до 14 років, яка прибула без супроводу батьків/опікунів, заяву подає родич (бабуся, дідусь, прабабуся, прадідусь, повнолітні брат чи сестра, тітка, дядько) або вітчим, мачуха, у яких проживає дитина.
У разі відсутності будь яких родичів заяву подає представник органу опіки та піклування.
Які документи потрібно❓
1. Заява;
2. Документ, що засвідчує особу і підтверджує громадянство України, або документ, що засвідчує особу і підтверджує її спеціальний статус;
3. Свідоцтво про народження дитини;
4. Додатково при необхідності подаються:
▪️документ, що засвідчує особу законного представника;
▪️документ, що підтверджує повноваження особи;
▪️свідоцтво про народження дитини, а також будь-які документи, що підтверджують родинні відносини між дитиною і заявником.
УВАГА❗️
У разі відсутності в документі відмітки про реєстрацію місця проживання на території, з якої здійснюється внутрішнє переміщення, надаються докази, які підтверджують факт проживання на такій території на день виникнення обставин, що викликали переміщення.
Для дитини підтвердженням її місця проживання на момент виникнення обставин є місце проживання її батьків.
❗️Щоб отримати допомогу за березень необхідно стати на облік ВПО та подати заявку на отримання допомоги !!! до 14 КВІТНЯ!!!
Розмір тексту-+=