16 січня – День пам’яті кіборгів

В Овручі поруч зі стелою «І мертвим, і живим захисникам України …» на мітинг пам’яті кіборгів зібралися учасники бойових дій і жителі Овруччини.
Згадуючи про ті трагічні та водночас героїчні події оборони Донецького аеропорту, до присутніх звернулися міський голова Іван Коруд, Голова ветеранської організації Олександр Лукіша та волонтер Яків Грищук.
Отець Олександр Дячук відслужив заупокійну літію за загиблими захисниками України, а присутні на мітингу вшанували полеглих побратимів і земляків хвилиною мовчання.
Кіборги вистояли – не вистояв бетон… Пам’ятаємо…

Довідково:

16 січня, в Україні відзначається День пам’яті захисників Донецького аеропорту. Всеукраїнський день пам’яті “кіборгів” було встановлено за ініціативою українських воїнів, які 242 дні боронили Донецький аеропорт.
Бої за Донецький аеропорт тривали з 26 травня 2014 року до 22 січня 2015 року. Підривом нового терміналу завершилася його 242-денна оборона. Зруйновані стіни летовища накрили своїх останніх захисників.
Про героїчні події в терміналі Донецького аеропорту в Овруцькій центральній бібліотеці підготовлено виставку-пам’ять «За честь, за долю, за українську волю» – це спроба розповісти про епопею оборони Донецького аеропорту. Це години пам’яті, просякнуті сумом та болем. Автори висловили всю глибину трагедії, підлості, героїзму, ненависті, пристрасті, які притаманні цій війні.
В представлених книгах відтворена узагальнена картина баталій, виявлені причини безпрецедентної стійкості захисників летовища, показано всю велич героїзму українських кіборгів, які самовіддано обороняли новий термінал Донецького аеропорту. Понад 60 інтерв’ю оборонців летовища і десятки ексклюзивних фото з місця подій, коментарі військових та експертів з безпеки з України, Канади, США – усе це під обкладинкою непростих, але дуже важливих і правдивих книжок.
Бої за Донецький аеропорт стали символом незламності та бойового духу українського війська, а захисники терміналів отримали прізвисько «кіборги». Вони вистояли, не вистояв бетон.
В день вшанування пам’яті загиблих «кіборгів», у Центральній районній бібліотеці імені А.Малишка для відвідувачів бібліотеки представлено відеоперегляд фільму режисера Ахтема Сеїтаблаєва «Кіборги. Герої не вмирають». Запрошуємо всіх бажаючих.
Розмір тексту-+=