Спростування недостовірної інформації, яка негативно впливає на репутацію Овруцької міської ради

Нещодавно користувачем під іменем «Віталій Юшкевич»  в соціальній мережі «Facebook»  під назвою «Нове будівництво по новому», а також на сторінці інтернет-видання «Субота» під назвою «В Овручі можуть висловити недовіру голові міської ради» опубліковано інформацію в якій наведено недостовірні відомості про діяльність Овруцького міського голови та Овруцької міської ради, які негативно впливають на репутацію органу місцевого самоврядування та його службових осіб.

Користуючись правом на відповідь, наданим статтею 30 ч. 2 Закону України «Про інформацію», враховуючи безпідставність поширеної інформації, з метою прозорого та чіткого інформування широкого кола громадськості та уникнення маніпулювання громадською думкою, повідомляємо наступне.

 

Внаслідок лісових пожеж навесні 2020 року від вогняної стихії постраждали 18 домогосподарств у селі Острови Овруцької громади.

Згідно з Постановою КМУ від 18.12.2013 р. №947, рішення про надання постраждалим грошової допомоги та її розмір приймає Рада міністрів Автономної Республіки Крим, місцеві органи виконавчої влади.

За ініціативою Овруцької міської ради було вирішено питання надання постраждалим від пожеж грошової допомоги, зокрема виділено кошти у розмірі 52 030 гривень кожному (31 530 грн – з резервного фонду обласного бюджету, 10 тис. грн – з обласного бюджету, 10 тис. грн – з міського бюджету, 500 грн – субвенція з бюджету Радомишльської міської ради).

Селище Магдин на той час входило до складу Колесниківської сільської ради, наразі входить до складу Гладковицької громади. Тому очевидно, що Овруцький міський голова та Овруцька міська рада не мають жодного відношення до згаданого селища.

 

Відповідаючи на запитання про забезпечення дровами, звертаємо увагу на те, що з 18 громадян, які протягом 2021 року звернулися до міської ради по допомогу, 11 – вже отримали тверде паливо.

 

Щодо інших суб’єктивних зауважень окремих осіб, зазначимо, що 26 листопада 2021 року закінчилася дія укладеного контракту з директором КНП «Овруцька міська лікарня» Овруцької міської ради.

Згідно зі статтею 16 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я», спосіб призначення керівника закладу охорони здоров’я на конкурсних засадах визначено пріоритетним. Директора закладу охорони здоров’я повідомлено про можливість прийняття участі у конкурсі. Наразі оголошено конкурс на заміщення вакантної посади директора КНП «Овруцька міська лікарня» та триває прийом документів від кандидатів.

Окремо зазначимо, що згідно з Постановою КМУ від 27.12.2017 р. №1094 затверджено Порядок проведення конкурсу на зайняття посади керівника державного, комунального закладу охорони здоров’я. Однією з вимог до претендентів на зайняття вакантної посади є вища освіта II рівня за ступенем магістра спеціальності галузі знань «Управління та адміністрування» або «Публічне управління та адміністрування», або «Право», або «Соціальні та поведінкові науки», або «Гуманітарні науки», або «Охорона здоров’я» та спеціалізацією “Організація і управління охороною здоров’я”. Крім того, на відміну від аналогічного конкурсу, який проводився у 2018 році, зараз участь у роботі комісії братимуть представники трудового колективу та профспілки лікарні, що важливо, щоб майбутній керівник знав думку колективу.

 

В Овруцькій міській раді належна увага приділяється сім’ям, які опинились в складній життєвій ситуації.

За програмою соціального захисту населення Овруцької територіальної громади на 2021 – 2025 роки було виділено 100 тисяч гривень, на які придбано 267 продуктових наборів.

Протягом 2021 року Центром надання соціальних послуг було відвідано 137 таких сімей та вручено їм продуктові набори.

До Дня пам’яті Чорнобильської трагедії та Міжнародного дня людей з інвалідністю, сім’ям з дітьми з інвалідністю, інвалідність яких пов’язана з наслідками Чорнобильської катастрофи, було перераховано грошову допомогу на загальну суму 87 тисяч гривень.

На території Овруцької громади проживає 6422 дитини, з яких станом на 31.12.2021 р. – 142 дітей із 59 сімей перебувають на обліку Служби у справах дітей, як такі, що опинилися в складних життєвих обставинах і 109 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Захист дітей вразливих категорій нашої громади – один із пріоритетних напрямів діяльності Овруцької міської ради.

Таким сім’ям  із дітьми постійно надаються різні види  допомоги – одяг, взуття, продукти харчування, посуд, меблі, дрова, солодощі, комплекти  постільної білизни, іграшки та шкільне приладдя.

На День міста 3 родини та дитячий будинок сімейного типу, які виховують дітей сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування з міста Овруч, сіл Стугівщина та Велика Чернігівка за підтримки меценатів отримали від міської ради  пральну машину-автомат, телевізор, планшет та електром’ясорубку.

Протягом 2021 року 21 дитині з бюджету Овруцької міської ради виділено матеріальну допомогу на лікування в сумі 112 тисяч гривень.

У грудні 2021 року Овруцькою міською радою було проведено благодійну акцію «Святий Миколай до кожної дитини».

19 грудня міський голова та заступники відвідали 107 родин з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, привітали зі святом Святого Миколая та подарували 278 солодких подарунків та 50 продуктових наборів.

Для двох багатодітних родин, які опинилися в складних життєвих обставинах, Хлуплянського та Левковицького старостинських округів, Овруцькою міською радою придбано і відремонтовано два будинки.

У двох будинках Раківщинського та Бондарівського старостинських округів відремонтовано електромережу, замінено підлогу та перероблено груби.

 

Вищенаведене дає підстави для висновку про суб’єктивний, маніпулятивний та упереджений характер вказаних публікацій з метою дискредитації Овруцького міського голови та Овруцької міської ради в цілому.

 

 

 

 

Розмір тексту-+=