«Є місце подвигу не тільки в дні війни…»

Бог рятує душі, ліквідатори наслідків аварії на Чорнобильській АЕС врятували землю і життя, дароване Господом. Указом Президента України №945 від 10 листопада 2006 року з метою гідного відзначення мужності, самовідданості і високого професіоналізму учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та на підтримку ініціативи громадських організацій і Міністерства праці – 14 грудня встановлено Днем вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
Минуло 35 років від дня однієї з найбільших катастроф України — аварії на Чорнобильській АЕС, аварії, до якої ніхто не був готовий. Ліквідатори стали першими, хто кинувся на приборкання радіаційної стихії ціною власного здоров’я та життя. Це люди, які живуть поруч з нами.
Напередодні Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у Чорнобильському парку міста відбувся мітинг «Є місце подвигу не тільки в дні війни…».
Народний депутат України Володимир Арешонков висловив слова вдячності ліквідаторам, відзначивши подяками та запевнив, що і надалі відстоюватиме права й інтереси чорнобильців і надаватиме всебічну підтримку.
Міський голова Іван Коруд подякував ліквідаторам, членам їх родин і вдовам померлих ліквідаторів за неоціненний подвиг, героїзм і мужність у боротьбі з радіаційним лихом.
Міський голова Іван Коруд, Голова ГО “Союз Чорнобиль України” Микола Гаращук, Голова Овруцької міської організації ветеранів України Олександр Лукіша відзначили подяками ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС.
Заупокійну літію за померлими ліквідаторами відслужили Благочинний протоієрей Петро Савчук та настоятель Свято-Макарівського храму Олександр Дячук.
Хвилиною мовчання та покладанням квітів до пам’ятного знаку вшанували пам’ять всіх учасників ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, яких немає вже сьогодні серед нас, які захистили собою не тільки Україну, а й усе людство. Через 35 років після катастрофи сам атомний попіл спонукає кожного з нас замислитися над тим, якого удару зазнали наша земля і наш народ.
Шановні ліквідатори, завдяки вашій мужності та самовідданості світ врятовано від ядерного смерчу.
Бажаємо вам міцного здоров’я, довгих років життя, щастя і злагоди у ваших родинах, мирного неба над Україною, на захист якої ви стали.
Розмір тексту-+=