Мітинг-реквієм до Дня пам’яті жертв Голодомору

Щороку у четверту суботу листопада Україна і світ вшановують пам’ять жертв голодоморів. Цьогоріч – це 27 листопада.
XX сторіччі український народ пережив одну з найстрашніших трагедій у своїй історії – голодомор. Україна, яка завжди годувала хлібом весь світ, зазнала масового голоду. Пік голодомору прийшовся на весну 1933 року. В Україні тоді від голоду вмирало 17 людей щохвилини, 1000 – щогодини, майже 25 тисяч – щодня… Це день глибокої скорботи і туги за мільйонами обірваних життів наших співвітчизників… Нагадаємо, що 2006 року Верховна Рада офіційно визнала Голодомор 1932-33 років геноцидом українського народу.
Сьогодні, у місті Овруч, відбувся мітинг-реквієм до Дня пам’яті жертв голодоморів. Вихованці ЦДЮТ віршами та піснею намагались передати всю біль страждань, які пережили наші предки. Хвилиною мовчання всі присутні вшанували пам’ять жертв голодоморів.
У своєму виступі, міський голова Іван Коруд зазначив, що надзвичайно високу ціну заплатив український народ за нескореність, волелюбність і прагнення до незалежності. Ціну в мільйони людських життів. Боротьба за національні цінності триває і нині. Сучасна російсько-українська війна – ще одна спроба скорити нашу країну, але я впевнений і вірю у нашу перемогу. Наш обов’язок сьогодні – зберегти пам’ять про всіх, хто не дожив, не долюбив, пам’ять про живих і ненароджених. Ніхто не має про це забувати. Слава Україні! Також зі словом до всіх присутніх звернувся Яків Якович Грищук, волонтер та засновник пам’ятника.
Після мітингу – реквієму мешканці міста, представники міської ради та громадських організацій поставили лампадки з запаленими свічками.
Дякуємо всім, хто прийшов вшанувати пам’ять жертв голодомору. Пам’ятаємо…
Розмір тексту-+=