Фахівці Коростенського РУ ГУ ДСНС України у Житомирській області інформують про розповсюдження піротехнічних виробів

Відповідно до Закону України “Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової подукції” (далі – Закон України), постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 року №1069 “Про затвердження переліку видів продукції, щодо яких органи державного ринкового нагляду здійснюють державний ринковий нагляд” на ДСНС України покладено функції зі здійснення державного ринкового нагляду за виробництвом та реалізацією піротехнічних виробів.

Враховуючи зазначене та з метою недопущення завдання шкоди суспільним інтересам, інформуємо, що у разі закупівлі піротехніки для влаштування феєдверків та світлозвукових видовищ з нагоди святкування Новорічних та Різдвяних свят в обов’язковому порядку слід звертати увагу на вимоги, визначені Технічним регламентом піротехнічних виробів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 03.12.2011 №839.

Так, маркування виробу (його паковання) повинно бути зроблено українською мовою, містити відомості про виробника та імпортера виробу, інструкцію щодо його використання та зберігання, вікові обмеження, дату виготовлення, строк зберігання, радіус небезпечної зони дії, вагу піротехнічної суміші тощо.

Також в обов’язковому порядку на піротехнічному виробі або на його пакованні повинен бути нанесений національний знак відповідності згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 29.11.2001 №1599 (зі змінами). Даний знак має форму незамкненого з правого боку кола, усередині якого вміщено стилізоване зображення трилісника, а також повинен містити ідентифікаційний номер органу, що проводив оцінку відповідності даного виробу.

 Основні правила поводження з піротехнічними засобами

 Якщо ви все ж таки вирішили придбати петарди, ракети чи феєрверки або плануєте перебувати в місцях їх масового застосування, суворо дотримуйтесь основних правил безпеки:

 1. Не купуйте петарди і феєрверки на стихійних ринках, в електричках, в підземних переходах, на торгівельних лотках, а тільки у спеціалізованих магазинах піротехніки.
 2. Не підходьте близько до місця проведення феєрверку (салюту).
 3. Не збирайте залишки ракет, що впали на землю, вони можуть вибухнути у вас в руках.
 4. Переконайтеся, що термін придатності продукції не закінчився. Багато нешкідливих «хлопавок» після довготривалого зберігання стають смертельно небезпечними.
 5. Бавлячись з вже купленою піротехнікою, не намагайтеся дізнатися, що у «ракети» всередині.
 6. Минайте стороною піротехніку з дефектами. Якщо корпус тріснув, роздувся або видно, що виріб був мокрим, навіть близько до нього не підходьте.
 7. Подивіться, чи немає на поверхні «ракети» сірого або чорного нальоту. У будь-який момент така ракета може спалахнути від тертя.
 8. Не підпалюйте шнур, який коротший ніж два сантиметри – після запуску ви не встигнете відбігти на безпечну відстань.
 9. Після забав з вогнем повітря насичується шкідливими продуктами горіння, тому обов’язково провітрюйте приміщення після використання піротехніки.
 10. Не пускайте ракети біля будівель, а тим більше всередині них.
 11. До будь-якого піротехнічного виробу не можна підходити раніше, ніж через дві хвилини після закінчення його роботи. А до багатозарядних краще треба не підходити ще довше.

Лише дотримуючись цих правил, ви зможете уникнути травм та інших неприємних пригод, водночас не наражаючи на небезпеку оточуючих. У разі виникнення пожежі невідкладно телефонуйте на екстрений номер Служби порятунку – «101».

Розмір тексту-+=