Круглий стіл «В полі зору кожна дитина»

З ініціативи фахівців комунальної установи “Овруцький інклюзивно-ресурсний центр” (далі КУ “Овруцький ІРЦ”) та за підтримки міського голови Івана Коруда був проведений круглий стіл «В полі зору кожна дитина». Його метою було виявлення дітей з особливими освітніми потребами на території Овруцької міської територіальної громади.

Працівники КУ “Овруцький ІРЦ” Овруцької міської ради запросили до обговорення заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Ірину Дєдух, начальника відділу з гуманітарних питань Василя Ткачука, начальника Служби у справах дітей Марину Нестеренко, директора Центру надання соціальних послуг Катерину Давидюк, фахівця з соціальної роботи Діну Городиську, т.в.о. директора комунального некомерційного підприємства Овруцький центр первинної медико-санітарної допомоги Олену Хомич, лікаря-педіатра Наталію Сальміярову та старост старостинських округів Овруцької міської територіальної громади.

З вітальним словом до учасників круглого столу звернувся міський голова Іван Коруд. У своєму виступі він зазначив, що питання, яке обговорюється у рамках круглого столу, нагальне та надзвичайно важливе, адже виявлення та забезпечення дітей з особливими освітніми потребами та їх право на якісну освіту лежить в полі відповідальності кожного дорослого. Іван Ярославович  наголосив, що від плідної співпраці старост старостинських округів, лікарів первинної ланки медико-санітарної допомоги, працівників Центру надання соціальних послуг, Служби у справах дітей і фахівців інклюзивно-ресурсного центру залежить не тільки доля конкретної дитини з особливими освітніми потребами, а й розвиток та добробут України.

Директор КУ “Овруцький ІРЦ” Ірина Шадура ознайомила присутніх зі структурою установи та з якою метою вона була створена. Учасники круглого столу детально ознайомилися із завданнями, які повсякденно вирішують фахівці ІРЦ. Основне з яких – проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини, в ході якої оцінюється фізичний, мовленнєвий, когнітивний (пам’ять, увага, мислення, уява), емоційно-вольовий, освітній розвиток дитини. За результатами комплексної оцінки  визначається потреба в асистенті вчителя/вихователя/дитини з особливими освітніми потребами (ООП) в інклюзивному класі (групі), зазначається рівень підтримки особи з ООП в закладі освіти.

Якщо дорослі помічають, що дитина відрізняться за рівнем розвитку від своїх однолітків або ж має специфічні поведінкові особливості, то це є приводом звернутися до КУ «Овруцький ІРЦ» для проходження комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини.  Це дасть змогу забезпечити такій дитині створення сприятливих освітніх  умов.

В ІРЦ із задоволенням приходять діти з ООП, які не відвідують навчальні заклади, та діти, що перебувають на індивідуальній формі навчання. Продуктивно та різнопланово фахівці ІРЦ проводять корекційно-розвиткові заняття з такими дітками.

В установі знайдуть психологічну підтримку батьки (або особи, які їх замінюють) дітей з ООП та матимуть змогу ознайомитися з особливостями розвитку їхньої дитини.

Педагоги закладів освіти можуть проконсультуватися у фахівців ІРЦ  щодо процесу навчання дітей з ООП та отримати рекомендації з розроблення індивідуальної програми розвитку особи з ООП. Працівники ІРЦ є учасниками команди психолого-педагогічного супроводу дитини з ООП в закладах освіти.

В ході круглого столу учасники розповіли про межі своїх професійних повноважень, участь та роль виявлення дітей з особливими освітніми потребами, озвучили шляхи вирішення цього питання, висвітили своє бачення роз’яснювальної роботи серед батьків.

Результатом зустрічі стали пропозиції доповідачів, які будуть включені до спільної угоди про співпрацю між усіма учасниками круглого столу.

Найголовніше, що потрібно знати всім: чим раніше буде виявлена дитина, що потребує кваліфікованого супроводу, тим якіснішим  буде її розвиток, що надалі гарантує ефективну соціалізацію в сучасному світі.

Директор КУ «Овруцький ІРЦ» Ірина Шадура

Розмір тексту-+=