Рішення №802 (І пл. з.) від 16 вересня 2021 року “Про звернення депутатів Овруцької міської ради до Кабінету Міністрів України”

У К Р А Ї Н А

Овруцька міська рада

Р І Ш Е Н Н Я

Тринадта сесія                                                               VIII  скликання

(перше пленарне засідання)

від 16 вересня 2021 року    № 802

Про звернення  депутатів Овруцької міської

ради до Кабінету Міністрів України

Керуючись Законом України «Про місцеве самоврядування  в Україні», враховуючи рекомендації постійної депутатської комісії з питань містобудування, житлово-комунального господарства, благоустрою, землекористування, екології, розвитку аграрно-промислового комплексу та сільських територій від 14.09.2021р., міська рада

В И Р І Ш И Л А:

  1. Схвалити текст звернення депутатів Овруцької міської ради до Кабінету Міністрів України (додається).
  2. Доручити міському голові Коруду І. Я. підписати та направити дане звернення.

Овруцький міський голова                                                           Іван КОРУД

Додаток

до рішення міської ради

від 16.09.2021 р.  № 802

Кабінету Міністрів України

Звернення

депутатів Овруцької міської ради

Одним із джерел наповнювання місцевого бюджету є плата за землю. Плата за землю в повному обсязі зараховується до бюджетів рад об’єднаних територіальних громад.

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення системи управління та дерегуляції  у сфері земельних відносин» внесені зміни  до Земельного кодексу України. Саме через масштаби та важливість змін, що вищезазначений закон вносить Закон України, його називають «Земельна Конституція».

Зокрема, пунктом  2 статті 135 Земельного кодексу  визначено, що    земельні торги проводяться у формі електронного аукціону в режимі реального часу в мережі Інтернет, за результатами проведення якого укладається договір купівлі-продажу, оренди, суперфіцію, емфітевзису земельної ділянки з переможцем земельних торгів, який запропонував найвищу ціну за земельну ділянку, що продається, або найвищу ціну за придбання прав емфітевзису, суперфіцію, або найвищий розмір орендної плати, зафіксовані під час проведення земельних торгів.

Земельні торги проводяться в електронній торговій системі, що перебуває у державній власності.

Порядок функціонування та адміністрування електронної торгової системи затверджує Кабінет Міністрів України.

Станом на 16.09.2021 року порядок функціонування та адміністрування електронної торгової системи не затверджено, що унеможливлює проведення земельних торгів у формі електронних   аукціонів.

Таким чином, в зв’язку з відсутністю порядку функціонування та адміністрування електронної торгової системи, у територіальних громад відсутня можливість наповнювати бюджет шляхом проведення земельних торгів (аукціонів).

Враховуючи вищезазначене, з метою недопущення втрат до місцевого бюджету, просимо Вас в найкоротші терміни розробити та затвердити Порядок функціонування та адміністрування електронної торгової системи.

За дорученням сесії

Овруцької міської ради,

міський голова                                                                            Іван КОРУД  Завантажити документ
Розмір тексту-+=