Рішення №732 від 20 серпня 2021 року “Про звернення депутатів міської ради до Президента України, Голови Верховної Ради України, Прем`єр-Міністра України, Голови Державного агентства лісових ресурсів України”

У К Р А Ї Н А

Овруцька міська рада

Р І Ш Е Н Н Я

Дванадцята  сесія                                                               VІІI скликання

від 20 серпня 2021 року      № 732

Про звернення депутатів міської ради
до Президента України,
Голови Верховної Ради України,
Прем`єр-Міністра України,
Голови Державного агентства

лісових ресурсів України

Керуючись Законом України «Про місцеве самоврядування  в Україні»,  враховуючи  актуальність та соціальну значимість питання, міська рада

В И Р І Ш И Л А:

  1. Схвалити текст звернення до Президента України, Голови Верховної Ради України, Прем`єр-Міністра України, Голови Державного агентства лісових ресурсів України (додається).
  2. Доручити міському голові Коруду І. Я. підписати та направити дане звернення до адресатів, зазначених в п. 1 даного рішення.

Овруцький міський голова                                                              Іван КОРУД

Додаток

до рішення міської ради

від 20.08.2021 р. № 732

ПРЕЗИДЕНТУ УКРАЇНИ

ВОЛОДИМИРУ ЗЕЛЕНСЬКОМУ

ГОЛОВІ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

ДМИТРУ РАЗУМКОВУ

ПРЕМ’ЄР-МІНІСТРУ УКРАЇНИ

ДЕНИСУ ШМИГАЛЮ

ГОЛОВІ  ДЕРЖАВНОГО АГЕНТСТВА

ЛІСОВИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ

ЮРІЮ БОЛОХОВЦЮ

Звернення

депутатів Овруцької міської ради

На території Овруцької міської територіальної громади здійснюють господарську діяльність 4 державні підприємства лісового господарства        (ДП «Овруцький лісгосп», ДП «Словечанський лісгосп», ДП «Словечанський лісгосп АПК», ДП «Овруцький спецлісгосп» та більше 50 суб’єктів підприємницької діяльності, що займаються лісопереробкою, на яких працює близько 1000 чоловік найманої праці.

Деревопереробна галузь відіграє визначальну роль в економічних показниках громади.

За даними громадської організації «Ліга деревообробників Полісся» закупівля деревини лісопереробними суб’єктами підприємницької діяльності (далі – лісопереробники) в державних підприємствах лісового господарства в 4 кварталі 2020 року у порівнянні з 3 кварталом 2020 року зменшилася більше, ніж в 2 рази, а вартість придбання сировини навпаки збільшилася. В результаті цього зменшується кількість виробленої продукції лісопереробників. Як результат, це призвело до  закриття підприємств, скорочення робочих місць, зменшення в 2 рази сплати єдиного податку і, відповідно, зменшення сплати ПДФО до міського бюджету.

Ситуація, коли державні підприємства лісового господарства отримують деревину по собівартості (близько 700 грн. за 1 м. куб), а лісопереробники за ціною в 10 разів вище унеможливлює справедливу конкуренцію.

Запровадження електронних торгів на біржі замість відкриття доступу до сировини призвело до різкого її дефіциту та штучного і необґрунтованого зростання вартості.

Просимо Вас вжити невідкладних заходів для порятунку малого та середнього бізнесу в нашій громаді та ініціювати внесення змін до функціонування ринку необробленої деревини, основні вимоги яких:

  1. Єдині та прозорі правила торгівлі необробленою деревиною.
  2. Конкурентне середовище і конкурентні цілі.
  3. Жорстка відповідальність недобросовісних покупців.
  4. Стабільність і передбачуваність поставок та ринку в цілому.
  5. Внесення змін до Порядку реалізації експериментального проекту щодо проведення  електронних аукціонів з продажу окремих партій необробленої деревини, затвердженого ПКМУ від 04.12.2019р №178, в частині порядку проведення аукціону,  а саме: аукціон проводити в дві сесії, перша сесія- «Продавець», який здійснює заготівлю деревини на території територіальної громади, «Покупці» (лісопереробники), які здійснюють господарську діяльність та зареєстровані на території відповідної територіальної громади, друга сесія – з усіма учасниками аукціону («Продавцями» та «Покупцями»).
  6. Проведення редукціонів.
  7. Надання переваги покупцям, які мають виробничі потужності.
  8. Надання дозволу реалізовувати необроблену деревину по договорах куплі – продажу між державними підприємствами лісового господарства та суб’єктами підприємницької діяльності (лісопереробниками), що зареєстровані на території громади в розрахунку 50 м. куб в місяць на одного офіційно працевлаштованого робітника.

Просимо Вас стати на захист малого та середнього бізнесу та розглянути питання щодо забезпечення сировиною деревообробників Овруцької міської територіальної громади.

За дорученням сесії

Овруцької міської ради,

міський голова                                                                       Іван КОРУД  Завантажити документ
Розмір тексту-+=