Запрошуємо долучитися до національного проєкту з цифрової грамотності “Дія.Цифрова освіта”, запущеного Міністерством цифрової трансформації України

13 травня Мінцифри запустило Цифрограм 2.0. За основу для Цифрограм 2.0 було взято адаптовану Рамку цифрових компетентностей для громадян України, яку було створено українськими експертами на основі європейської концептуально-еталонної Рамки цифрових компетентностей для громадян ЄС. Завдяки цьому в тесті визначено 30 цифрових компетентностей, які вимірюються за шістьма сферами:

1.    Основи комп’ютерної грамотності.

2.    Інформаційна та медіаграмотність – вміння працювати з даними.

3.    Створення цифрового контенту.

4.    Комунікація і взаємодія у цифровому суспільстві.

5.    Безпека у цифровому середовищі.

6.    Вирішення технічних проблем – навчання впродовж життя у цифровому суспільстві.

До цього, у листопаді 2020 року, Міністерство цифрової трансфрмації вперше запустили національний тест на цифрову грамотність – Цифрограм 1.0. Це була бета-версія тесту, який надав можливість кожному громадянину дізнатись особисто свій рівень цифрової грамотності та, за потреби, додати сертифікат про проходження тесту до свого резюме на порталах пошуку роботи. На сьогоднішній день, вже більше ніж 155 тисяч користувачів почали проходити Цифрограм, а майже 70% – отримали сертифікати.

Довідково інформуємо, що в кінці року Міністерство цифрової трансформації України оприлюднить інформацію, скільки людей з кожної області, територіальної громади та міста його пройшло. Статистика буде відкрита та буде сформовано рейтинг найбільш цифрової грамотної громади та області.

Просимо долучатися до складання національного тесту на цифрову грамотність, розміщувати на своїх сторінках в мережі інтернет сертифікати про складання тесту з хештегом (#цифрограм_овруч)

Зробимо нашу громаду найбільш цифровою!!