Протокол восьмої сесії Овруцької міської ради VIІI скликання від 15 червня 2021 року (друге пленарне засідання)

  

УКРАЇНА

Овруцька міська рада

ПРОТОКОЛ

восьмої сесії Овруцької міської ради VIІI скликання

(друге пленарне засідання)

від  15 червня 2021 року

Всього обрано депутатів         – 26 чол.

Присутніх на сесії                   – 16 чол. (список додається)

Продовжується засідання восьмої сесії міської ради.

За пропозицією міського голови затверджується

Порядок денний сесії

(2-ге пленарне засідання)

1. Про внесення змін до Програми соціального захисту населення Овруцької міської ОТГ на 2021-2025 роки, затвердженої рішенням Овруцької міської ради від 22.12.2020 р. № 2750 (зі змінами).

Інформує: Коруд І.Я. – міський голова

Співдоповідачі:

Шубан В.Г. – директор КНП «Овруцька міська лікарня»

Левківський С.О. – головний лікар КНП «Овруцький ЦПМСД»

2. Про створення комісії з питань забезпечення надання високоспеціалізованої медичної допомоги громадянам Овруцької ТГ.

Інформує: Рибинська Н.М. – заступник міського голови

3.Різне.

ГОЛОСУВАЛИ за такий порядок денний:

«За» – 14, «Проти» – 0, «Утримались» – 1, «Не голосував» – 2

Рішення прийнято.

Депутат Нікончук Н.М. долучилась до участі в роботі сесії.

Запропоновано затвердити наступний Регламент пленарного засідання:

-доповідачам з питань порядку денного – до 10 хв.,

-співдоповідачам – до 5 хв.,

-повідомлення, запитання – до 3 хв.

ГОЛОСУВАЛИ: «За» – 17, «Проти» – 0, «Утримались» – 0, «Не голосував» – 1

Рішення прийнято.

Перед початком розгляду питань порядку денного міський голова представив запрошених гостей, присутніх на засіданні сесії міської ради: Леськів Б.Б. – генеральний директор Комунальної установи «Обласна клінічна лікарня ім. О.Ф.Гербачевського» Житомирської облансої ради; Антонюк Л.О. – голова ГО «ДЗВОНИ ЧОРНОБИЛЯ»; Юшкевич В.Ф. – голова ГО «Спілка ветеранів ліквідації Чорнобильської катастрофи в Овруцькому районі»; Жалінський В.Б. – керівник санаторію «Дениші»; Черняшевич В.Л. – головний лікар санаторію «Кам’яний Брід»; Прокопчук В.В. – директор Фонду соціального страхування, депутат Житомирської обласної ради; Глушенко В.В. – заступник начальника управління – начальник відділу Департаменту праці, соціальної та сімейної політики Житомирської ОДА; Алексієнко Л.І. – начальник відділу Департаменту праці, соціальної та сімейної політики Житомирської ОДА; Пащук М.І. – директор КНП «Народицька лікарня»; Климчук Н.П. – директор КНП «ЦПМСД Народицької селищної ради»; Буховець М.О. – голова Гладковицької ОТГ; Трикиша В.О. – голова Словечанської ОТГ.

Розгляд питань порядку денного

СЛУХАЛИ: 1. Про внесення змін до Програми соціального захисту населення Овруцької міської ОТГ на 2021-2025 роки, затвердженої рішенням Овруцької міської ради від 22.12.2020 р. № 2750 (зі змінами).

ДОПОВІДАЄ: Коруд І.Я. – міський голова

Доповідач зазначив, що «Овруччина – це один із регіонів, що найбільше постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Тому наші пріоритети – це оздоровлення, підтримка, та охорона здоров’я жителів Овруцької громади.  Для захисту життя і здоров’я громадян Овруцької громади прийнята і реалізується Програма соціального захисту населення на 2021 -2025 роки. Більше 17 тис. пільгових категорій населення перебуває на обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають  право на пільги.

З них станом на 01.12.2020р.:

 • 64 дитини з інвалідністю,
 • 1501 – особа з інвалідністю, постраждалих внаслідок ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС 1 категорії,
 • 364 – потерпілих 2 категорії ЧАЕС, (849 ліквідаторів аварії на ЧАЕС),
 • 14909 – потерпілих 3 категорії ЧАЕС,
 • 197 – інвалідів 1 групи ( вт.ч. ЧАЕС)
 • 1096 – інвалідів 2 групи,
 • 1033 – інвалідів 3 групи,
 • 153 – інвалідів війни,
 • 793 – учасників бойових дій,
 • 333 – учасники війни,
 • 234 – сімей загиблих (померлих) ветеранів війни,
 • 713 – учасників АТО/ООС,
 • 176 – внутрішньо осіб,
 • 8138 – осіб пенсійного віку.

На обліку у вузьких спеціалістів перебувають хворі, які потребують:  ендопротезування суставів – 8 осіб, ( в 1 т.ч. 1 із Словечанскої ТГ) (вартість протезу становить 70-80 тис. грн.), хворі на катаракту, які підлягають оперативному лікуванню по заміні кришталика  – 57 осіб ( в т.ч. 19 із Словечанської та Гладковицької громад) (вартість кришталика – 10 тис. грн.), стентування (вартість стенту 20-50 тис. грн.). Тож враховуючи складну ситуацію із здоров’ям населення нашої громади, вирішили підготувати зміни до Програми соціального захисту населення Овруцької ТГ, розробивши відповідний порядок та допомогти нашим громадянам.

У співдоповіді з даного питання виступили:

Богдан Леськів, генеральний директор КНП «Обласна клінічна лікарня імені  О.Ф. Гербачевського, який проінформував присутніх, що обласна лікарня, пропонує партнерські відносини в амбулаторному та стаціонарному сегменті. Амбулаторний сегмент передбачає виїзд вузьких спеціалістів (тих лікарів, які відсутні в медичних закладах Овруцької громади) обласної лікарні в населенні пункти Овруцької громади та м. Овруча. Стаціонарний сегмент  передбачає, лікування пацієнтів нашої громади в обласній лікарні. Кошти міського бюджету будуть спрямовуватись на закупівлю лікарських засобів, виробів медичного призначення  для надання високоспеціалізованої медичної допомоги громадянам пільгових категорій Овруцької ТГ (учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС – II категорія, особи з інвалідністю щодо яких встановлено причинний зв’язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою (категорія I), малозабезпечені громадяни) з таких напрямків:

 • заміна суглобів (за виключенням медикаментів, придбання яких здійснюється за кошти НСЗУ, Міністерства охорони здоров’я);
 • заміна кришталиків (за виключенням медикаментів, придбання яких здійснюється за кошти НСЗУ, Міністерства охорони здоров’я);
 • лікарські засоби для хіміотерапії (при відсутності в наявності).

Також генеральний директор зазначив, що така важлива співпраця здійснюється вперше на території України між громадою та лікарнею. Маємо надію, що на цьому прикладі інші громади також будуть залучатися до співпраці.

Депутати міської ради Климович М.І., Левківський П.І. подякували Богдану Богдановичу за співпрацю та роботу очолюваної ним установи, а депутати Мошківська Л.П., Крамчанин О.Г., Гаращук М.В. задали запитання, на які отримали вичерпні відповіді.

Валентина Шубан, яка надала інформацію про роботу КНП «Овруцька міська лікарня», відповіла на запитання депутатів міської ради.

Станіслав Левківський, розповів про роботу КНП «Овруцький ЦПМСД», відповів на запитання депутатів міської ради.

Леонід Антонюк, голова ГО «Дзвони Чорнобиля», радник голови Житомирської обласної ради, який надав інформацію присутнім у залі, що в КНП «Обласна клінічна лікарня імені О.Ф. Гербачевського» працює терапевтичне відділення №1 (центр радіаційного захисту населення постраждалого від наслідків аварії на ЧАЕС). Створене з метою поліпшення надання медичної допомоги, належної взаємодії та координації в роботі лікувально-профілактичних закладів області в проведенні диспансеризації, надання організаційно-методичної допомоги установам області, проведення експертизи причинного зв’язку захворювань та смерті постраждалих з дією іонізуючого опромінення та інших шкідливих чинників внаслідок аварії на ЧАЕС. Особливістю перебігу захворювань у пацієнтів, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС є одночасне загострення   3-х і більше хронічних захворювань, що вимагає проведення комплексного обстеження та використання спеціальних методів діагностики та особливого підходу в визначенні пріоритетів фармакотерапії. Тому терапевтичне відділення №1 є багатопрофільне. Пацієнти мають можливість пройти обстеження на сучасному діагностичному обладнанні та  комплексне лікування згідно вимог медико-технологічних документів МОЗ України. На госпіталізацію мають право ліквідатори (I,II,Ш категорія) та постраждалі внаслідок аварії на ЧАЕС. Також на базі санаторію «Дениші» за сприяння Житомирської обласної ради планується відкрити реабілітаційний центр післяінсультних та післяінфарктних хворих. Також надав оновлену інформацію щодо санаторно-курортного лікування для постраждалих від наслідків Чорнобильської катастрофи I категорії та батьків дітей з інвалідністю, інвалідність яких пов’язана з наслідками Чорнобильської катастрофи.

Віталій Жалінський, розповів присутнім про роботу санаторію «Дениші», відповів на запитання депутатів міської ради Гаращука М.В., Нікончук Н.М., Дєдух І.М.

Валерій Прокопчук, як керівник Фонду соціального страхування області ознайомив депутатів та присутніх з особливостями роботи даної установи по оздоровленню людей (в т.ч. пільгових категорій громадян).

Володимир Черняшевич, надав інформацію про можливості оздоровлення дітей та дорослих в санаторії «Кам’яний Брід».

Вікторія Глушенко, довела до відома присутніх інформацію про роботу Департаменту праці, соціальної та сімейної політики
Житомирської ОДА по вирішенню «чорнобильських» питань, оздоровлення дітей та громадян пільгових категорій, медичне забезпечення громадян пільгових категорій, відшкодування за втрачене майно та інших виплат за рішеннями судів жителям постраждалих районів області.

Микола Гаращук, який відзначив покращення умов при лікуванні хворих в КНП «Овруцька міська лікарня».

Після обговорення запропонований проект рішення був поставлений на голосування:

ГОЛОСУВАЛИ: «За» – 18, «Проти» – 0, «Утримались» – 0, «Не голосував» – 0 (результат поіменного голосування додається)

ВИРІШИЛИ: Прийняти рішення «Про внесення змін до Програми соціального захисту населення Овруцької міської ОТГ на 2021-2025 роки, затвердженої рішенням Овруцької міської ради від 22.12.2020 р. № 2750 (зі змінами)» (Рішення додається, стор.____)

СЛУХАЛИ: 2. Про створення комісії з питань забезпечення надання високоспеціалізованої медичної допомоги громадянам Овруцької ТГ.

ДОПОВІДАЄ: Рибинська Н.М. – заступник міського голови

За пропозицією міського голови Коруда І.Я., секретаря міської ради Кисіля В.Л. та депутатів міської ради до запропонованого проекту рішення було внесено доповнення, а саме – до складу комісії включено депутатів Мошківську Л.П. та Пешко К.В. Такий проект рішення з доповненням був поставлений на голосування:

ГОЛОСУВАЛИ: «За» – 17, «Проти» – 0, «Утримались» – 0, «Не голосував» – 1  (результат поіменного голосування додається)

ВИРІШИЛИ: Прийняти рішення «Про створення комісії з питань забезпечення надання високоспеціалізованої медичної допомоги громадянам Овруцької ТГ» (Рішення додається, стор.____)

СЛУХАЛИ: 3. Різне.

Депутат Левківський П.І. озвучив звернення жителів с. Стугівщина відносно вирішення земельних питань окремих громадян. Міським головою була надана відповідь з даного приводу.

Овруцький міський голова                                                     Іван КОРУД  Завантажити документ
Розмір тексту-+=