Створення Національного природного парку на території Словечансько – Овруцького кряжу обговорили на робочій зустрічі з заступником міністра Міндовкілля Олександром Краснолуцьким

24 червня в Овруцькій міській раді відбулася робоча зустріч на чолі з заступником міністра Міндовкілля Олександром Краснолуцьким, заступником голови Житомирської ОДА Віктором Градівським, Народним депутатом України Володимиром Арешонковим, директорами лісгоспів, представниками Держлісагентства,  громадськістю з питання створення Національного природного парку на території Словечансько – Овруцького кряжу.

Попередньо неодноразово були проведені зустрічі під час яких опрацьовувалось вищезазначене питання. Своєю чергою Житомирською ОДА були направлені листи на лісові господарства Овруччини, а саме: ДП «Словечанське лісове господарство», ДП «Овруцьке спеціалізоване господарство», ДП «Овруцьке лісове господарство», ДП «Словечанський лісгосп АПК» про надання погодження. Звернення було і від депутатського корпусу Овруцької міської ради до голови Житомирської ОДА Віталія Бунечка, голови Житомирської обласної ради Володимира Федоренка з проханням підтримки та вирішення питання щодо створення Національного природного парку.

Дане питання залишається не вирішеним, що в свою чергу гальмує процес створення Національного парку на території Словечансько – Овруцького кряжу.

Під час жвавого обговорення та проведення дискусії з даного питання заступником міністра було запропоновано у двотижневий термін лісовим господарствам ще раз опрацювати території, які можливі для передачі майбутньому парку.

Довідково:

Саме за ініціативи представників Овруцької та Словечанської територіальних громад від 2019 року ГО «Українське товариство охорони птахів» (далі – Товариство) взяла на себе відповідальність розробити пакет документів щодо створення Національного природного парку (далі – НПП) «Словечансько-Овруцький кряж» у Житомирській області. Станом на 09 грудня 2020 року Товариством розроблене та погоджене у Міндовкілля клопотання щодо створення зазначеного НПП. Клопотання та, зокрема, пропонована територія Парку була представлена зацікавленим сторонам для ознайомлення і погодження.