До відома постраждалих від наслідків Чорнобильської катастрофи 1 категорії та батьків дітей з інвалідністю, інвалідність яких пов’язана з наслідками Чорнобильської катастрофи

До відома постраждалих від наслідків Чорнобильської катастрофи 1 категорії та батьків дітей з інвалідністю, інвалідність яких пов’язана з наслідками Чорнобильської катастрофи

Згідно  Порядку надання щорічної грошової допомоги для компенсації вартості путівок санаторно-курортним закладам та закладам відпочинку, затвердженого  постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2016 року №854 забезпечення постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи  віднесених до 1 категорії та дітей-інвалідів, інвалідність яких пов’язана з наслідками Чорнобильської катастрофи послугами на санаторно-курортне лікування проводиться  в межах бюджетних призначень  та  у порядку черговості.

У 2021 році на санаторно-курортне лікування  передбачено 86% коштів від потреби для постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи віднесених до категорії 1 та  100% коштів від потреби для дітей з інвалідністю, інвалідність яких пов’язана з наслідками Чорнобильської катастрофи.

В цьому році, як і попередні роки  громадяни мають право вільного вибору санаторію відповідного до профілю основного захворювання або захворювання, яка є причиною інвалідності (відповідно довідки 070/0).

Постановою КМУ від 19 квітня 2021 року № 368 «Про встановлення розміру грошової допомоги для компенсації вартості путівок санаторно-курортним закладам і закладам оздоровлення та відпочинку у 2021 році» передбачено граничний розмір грошової допомоги для компенсації  у 2021 році вартості путівок шляхом  безготівкового перерахування  коштів санаторно-курортним закладам і закладам оздоровлення та відпочинку, які мають ліцензію на проведення господарської діяльності з медичної практики за надання  послуг із  санаторно-курортного лікування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, а саме:

–  для осіб, віднесених до категорії 1 —  8 262 гривні;

– для осіб, віднесених до категорії 1, із захворюваннями нервової системи (з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку) — 25 130 гривень;

– для дітей, яким установлена інвалідність, пов’язана з Чорнобильською катастрофою, у супроводі одного з батьків або особи, яка їх заміняє   — 16 417  гривень.

Також, за попередньою  інформацією, наданою  деякими санаторно-курортними закладами, доводимо до вашого відома, що вартість наданих санаторно-курортних послуг   у певні періоди  оздоровчої кампанії 2021 року буде перевищувати встановлений  розмір грошової допомоги та потребуватиме проведення доплати за рахунок власних коштів.

З метою своєчасного забезпечення санаторно-курортним лікуванням громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи,  просимо постраждалих терміново визначитись із санаторієм та датою оздоровлення в період 2021 року і звернутись до спеціалістів відділів управління соціальної політики за місцем проживання або до управління соціальної політики Коростенської райдержадміністрації за адресою: м. Коростень, вул. І. Франка  каб.12 ( III поверх), телефон для довідок (04142) 4 23 65.

У разі відмови громадянами від санаторно-курортного оздоровлення з будь яких причин, необхідно також обов’язково звернутись до спеціаліста і написати заяву про відмову.

Також, звертаємо Вашу увагу, що  до 15 жовтня 2021 року проводиться прийом документів  для забезпечення путівкою на санаторно-курортне лікування  чи  на отримання компенсації замість санаторно-курортної путівки  на 2022 рік.

Громадяни, віднесені до категорії 1 подають:

– заяву про взяття на облік за  встановленою формою;

– довідку  для одержання путівки на санаторно-курортне лікування за формою    070/0;

– копію посвідчення громадянина, віднесеного до категорії 1 (із вкладкою);

– копію паспорта;

– копію ідентифікаційного коду

Один з батьків дитини з інвалідністю  або особа, яка їх заміняє подають:

  • заяву про взяття на облік для отримання путівки за встановленою формою;
  • довідку  для одержання путівки на санаторно-курортне лікування за формою 070/0;
  • копію посвідчення  дитини з інвалідністю  (із вкладкою);
  • копію свідоцтва про народження  або копію паспорта дитини з інвалідністю;
  • копію паспорта одного з батьків або особи, яка їх заміняє;
  • довідку про склад сім’ї  або зареєстрованих у житловому приміщенні осіб.

При поданні документів для отримання грошової компенсації замість путівки, також, необхідно додати довідку з  банківськими реквізитами постраждалої особи.

Прийом документів проводять Центри надання  адміністративних послуг, а також уповноважені особи за місцем проживання.

Розмір тексту-+=