Міжнародний день танцю відзначає хореографічний колектив «Полісяночка»

Щороку 29 квітня по всьому світу відзначається Міжнародний день танцю. Це свято присвячене всім стилям танцю та ініційоване в 1982 році Міжнародною радою танцю ЮНЕСКО. Головна ідея цього свята – об’єднання всіх напрямків танцю, як єдиної форми мистецтва, а сам День танцю – це привід для вшанування, здатності долати всі політичні, культурні та етнічні межі, можливості об’єднувати людей в ім’я дружби та миру, дозволяючи їм говорити однією мовою – мовою танцю.
Сьогодні вже неможливо уявити культурне життя Овруччини без хореографічного колективу «Полісяночка», який був створений у 2012 році при Овруцькому будинку культури. Після закінчення Житомирського коледжу культури і мистецтв керівником колективу стає Анна Юркова.
В колективі діють три різновікові танцювальні групи (молодша, середня, старша) в яких опановують мистецтво танцю 25 вихованців, віком від 7 до 18 років, основний склад ансамблю поділяється на дві вікові групи – середня та старша.
Репертуар колективу різноманітний і багатогранний, основний профіль – це народний танець, але в репертуарі є композиції класичного, сучасного, народно-стилізованого напрямку та окремі постановки вільного напрямку хореографії, що побудовані на синтезі стилів. Постановку танцювальних номерів здійснює керівник колективу.
Хореографічний ансамбль «Полісяночка» за 9 років існування брав участь у багатьох фестивалях і конкурсах хореографічного мистецтва різного рівня: в обласному багатожанровому дистанційному фестивалі-конкурсі «Сонячні промінчики», в Національному кубку з хореографії «Барви Європи-Київ 2020» та стали лауреатами 3 місця; у 2-му Всеукраїнському фестивалі – конкурсі дитячого, юнацького та молодіжного мистецтва «Зіркова зима» м.Умань 2021 р. стали лауреатами 3-го ступеня.
Колектив не зупиняється на досягнутому, розвивається, створює нові танцювальні композиції, постійно працює над підвищенням культурного та професійного рівня. Хореографічний ансамбль «Полісяночка» активно бере участь у культурно-масових заходах міста Овруч та Овруцької громади та робить свій внесок у розвиток танцювального мистецтва Поліського краю.