Звернення Овруцького міського голови Івана Коруда з нагоди відзначення 35-х роковин Чорнобильської катастрофи

Шановні жителі Овруцької міської територіальної громади!

Аварія на ЧАЕС, яка 35 років тому стала планетною катастрофою, зачепила долі мільйонів громадян України, у тому числі й жителів нашої громади та усієї Овруччини, перетворивши багато чарівних куточків колись квітучого Полісся у пустку.

Щоб відвернути всесвітнє лихо, мінімізувати наслідки аварії на ЧАЕС, навесні 1986 року на двобій із ядерним смерчем та до сподвижнецької роботи приступило й чимало жителів нашого краю. Серед перших, хто вступив у двобій із сметроносним радіаційним вогнем, пожежники і наш земляк, Герой України Микола Ващук із Великої Хайчі.

Не всі тоді усвідомлювали складність ситуації та згубність впливу смертоносної радіації на здоров᾿я і життя. Але на боротьбу із лихом стали справді хоробрі  і відважні люди, які виконували свій обов᾿язок із честю.

Дорогі ліквідатори! Дякую вам за мужній подвиг, який ви звершили заради життя цілих поколінь. Ви  завжди будете взірцем стійкості і відваги, прикладом безкорисної любові до Батьківщини. Світла пам᾿ять тим, кого немає з нами.

Нехай ті страшні чорнобильські події стануть засторогою, навчать нас цінувати життя та українських героїв. Низький уклін всім, хто боровся зі страшною бідою. Бажаю Вам та Вашим рідним і близьким міцкого здоров᾿я, життєвої енергії, сімейного затишку, щастя, миру, добра й злагоди.

Міський голова                            Іван Коруд