Звернення директора Овруцької міської лікарні Шубан В.Г. щодо важливості вакцинації

Захист від вірусу, який людина отримує після того, як перехворіла, називається природним імунітетом. Наскільки людина буде захищена від повторного зараження, залежить від багатьох факторів та індивідуальних особливостей. Через недостатню кількість досліджень поки немає чіткого розуміння, як довго захищатиме вас отриманий імунітет. Наразі відомо, що якщо в людини виробилися антитіла, вони можуть захищати її близько 90 днів. До того ж іще бракує досліджень, щоб визначити конкретний період, протягом якого буде діяти імунітет після вакцинації.

Тестуватися на антитіла чи антигени до COVID-19 перед чи після щеплення від COVID-19 не потрібно.

Зважаючи на серйозні ризики для здоров᾿я і те, що можна повторно заразитися на COVID-19, потрібно вакцинуватися навіть якщо ви перехворіли. Наразі достеменно невідомо, як довго зберігається набутий імунітет. Вакцинація – надійний захист від COVID-19.

Усі вакцини, які використовують, або будуть використовувати в Україні для імунізації проти COVID-19, є безпечними та ефективними.

Щоб безоплатно вакцинуватися від COVID-19, пацієнт має бути зареєстрований у Рєстрі пацієнтів електронної системи охорони здоров᾿я. Зареєстуватися можна в будь-якого лікаря, зокрема лікаря- спеціаліста.

Головна причина стрімкого зростання рівня захворюваності на COVID-19 – це недотримання карантинних та профілактичних заходів!

Будьте відповідальними – дотримуйтеся профілактичних заходів! Збережіть життя!

                             Директор міської лікарні                                     Шубан В.Г.