Очільник району Юрій Тарасюк перевірив забезпеченість киснем міської лікарні Овруча

Сьогодні голова Коростенської районної державної адміністрації Юрій Тарасюк спільно зі своїм радником Артемом Майдаником розпочали перевірки лікарень Коростенського району з метою визначення забезпеченості киснем для хворих на COVID-19.
Першим медичним закладом, де побував очільник району стала КНП «Овруцька міська лікарня» Овруцької міської ради. Відзначимо, що на території лікарні є власна киснева станція об’ємом 5 кубів, яка забезпечує на 100% потребу в кисні на 15-20 днів. Є в наявності 68 кисневих балонів. Також на даний час лікарня забезпечена кисневими концентраторами в кількості 15 штук. Наразі у лікарні під COVID-19 вже відведено 125 ліжок. Станом на 06.04.2021 року у міській лікарні Овруча знаходиться 101 хворий на COVID-19.
«Сьогодні я щиро вдячний за турботу про лікарню, лікарів та хворих, за щоденну кропітку роботу в ім’я здоров’я жителів Овруччини голові Овруцької міської ради Івану Коруду та головному лікарю КНП «Овруцька міська лікарня» Валентині Шубан. – Відзначив Юрій Тарасюк. – Зараз ми маємо як ніколи докласти максимум зусиль аби забезпечити людей всім необхідним для лікування та роботи. Вкрай складна ситуація із захворюванням на коронавірус досі тримає нас в «червоній зоні». Тому закликаю всіх бути відповідальними за своє здоров’я і здоров’я своїх близьких, дотримуватись карантинних заходів. Переможемо хворобу разом!»
    На початку пандемії коронавірусу у багатьох українських лікарнях виникла потреба у спеціалізованому медичному обладнанні – апаратах штучної вентиляції легень для надання допомоги важким хворим, котрі потребують кисневої терапії.  Разом із тим медичні заклади почали збільшувати кількість ліжок, до яких підведено кисень із кисневими масками. Так, КНП “Овруцька міська лікарня” поповнилося чотирма ШВЛ-апаратами торік  і ще одним цьогоріч, а ось кількість кисневих точок було збільшено до 159-ти  (із них наразі 125 відведено для лікування хворих на коронавірус).  Однак, щоб ШВЛи та кисневі маски, яких потребують пацієнти, виконували свою важливу функцію, потрібен ще один невід᾿ємний елемент – кисень.
     Розуміючи постісно зростаючу потребу в цьому життєво необхідному ресурсі, в Овруцькій міській лікарні встановили кріогенну ємність для медичного кисню вартістю понад 1,5 мільйона гривень. Придбано за рахунок коштів “ковідного” пакету послуг Національної служби здоров᾿я України та коштів міської ради. Зі встановленням кисневої ємності лікарня отримала ряд переваг. Найперша – це безперебійна подача медичного кисню до пацієнтів, що нині дуже актуально у зв᾿язку із різким збільшенням хворих, які лікуються від коронавірусу. Приміром, лише за минулі вихідні медики використали 50 із 68 наявних балонів із киснем. А щоби заправити їх , потрібно практично щоденно їхати до Коростеня.
     Інша, не менш важлива складова, – фінансова. Адже кріогенна ємність розрахована на 5 кубометрів рідкого кисню, що еквівалентно близько 600 балонам газоподібного. Киснева ємність при повному завантаженні усіх 125 ковідних ліжок здатна задовольнити потребу в кисні приблизно на 20 днів.
      Крім того, в лікарні мають 15 кисневих концентраторів, які можуть самостійно виробляти кисень.  Разом із тим, адміністрація медзакладу планує в найближчій перспективі встановити кисневий генератор, який у разі потреби зможе автономно забезпечувати киснем інфекційне відділення лікарні, що розраховане на 13 ліжок,  а також дасть можливість заправляти ним наявні балони.
Розмір тексту-+=