Міжнародний день театру

В цей день професійне свято відзначають працівники театру, а разом з ними мільйони небайдужих глядачів. Свято відзначають з 1961 року після відповідного рішення на 9-му конгресі Міжнародного інституту театру при  ЮНЕСКО. Традиційно цей день проходить під девізом: «Театри , як засіб взаєморозуміння  та зміцнення миру народами».

Театр – особливий і прекрасний світ, у якому все незвичайне.  У театрі ми бачимо декорації, намальовані художником і виготовлені  в театральних майстернях. На сцені герої, які не існують у повсякденному житті  – їх придумав драматург, а зіграли актори.

Театр є універсальною мовою спілкування, одним із найстаріших мистецтв, що осмислює дійсність і є реакцією на неї.

При Овруцькому  будинку культури  діє аматорський Народний театр . Це колектив творчих людей, які безкорисливо служать театральному мистецтву та Мельпомені .

Театр був створений при Овруцькому районному  будинку  культури в далекому 1929 році на базі театрального гуртка.  В 1964 році колективу присвоєно звання «Самодіяльний  Народний».  З 1993 року керівником театру стає Олена Харченко.  З тих пір при театрі починає діяти студія-супутник «Бім-бом», де діти від 7 до 15 років  мають змогу вивчати театральне мистецтво.

Діючий репертуар колективу складається з яскравих вистав: «Хто сміється , тому не минеться»( український водевіль-жарт) І.Тендетнікова, уривок з «Лісової пісні» Лесі Українки, вистава «Дійшов до розуму» Марка Кропивницького, театралізовані малюнки з життя землі Древлян, мині-вистава «Андріївські вечорниці», казка на сучасний лад «Різдво».

Заворожує душу самобутня гра Юлії Чумак, Андрія Яковця, Олександра Рудницького, Івана Невмержицького, Оксани Ковальчук, Ані Васильчук, Марти Ковальчук ,Івана Овдійчука, які є учасниками Народного театру .

За всі роки   існування аматорського Народного театру  та супутника театру, дитячої студії «Бім-бом», Овруцького  будинку культури , поставлено багато вистав за творами українських та зарубіжних класиків, сучасних драматургів; здійснив безліч театральних вечорів, дитячих ранків, новорічно-різдвяних заходів.

Тож у переддень Міжнародного дня театру Овруцький будинок культури вітає усіх акторів та прихильників, тих, хто в різні роки  виходив на сцену будинку культури, щоб своїм талантом, своєю творчою майстерністю ще раз довести: Народний театр в Овручі – є!