Інформація про стан захворюваності на COVID-19 на Овруччині, 22.03.2021 року

22 березня 2021 року відбулось засідання комісії Овруцької міської ради з питань запобігання, ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного природного характеру та їх наслідків у Овруцькій ОТГ. Наразі епідемічна ситуація щодо захворюваності на СOVID-19 стає складною. Cтаном на 22.03.2021 року на Овручині захворіло всього – 2035, активних хворих – 247, одужали всього – 1765, підтверджено за добу – 23. Знаходиться на стаціонарному лікуванні в інфекційному відділенні – 67 чоловік, із них хворих на COVID 19 – 63 (26- м. Овруч, 4- с.Підруддя, 5- с.Ігнатпіль, 1- с. Скребеличі , 1-с.Заськи , 2- с.Кирдани, 1-с.Сташки ,  1- с.Городець, 1- с.Радчиці, 1 – с.Гладковичі, 1 – с.Піщаниця, 2- с.Ст.велідники, 1 – с.Збраньки, 16– смт. Народичі) середньої тяжкості –  46, тяжкий стан -17, із них на кисні – 15,  на апараті ШВЛ – 2, підозр на COVID 19 – 4. На даний час в міській лікарні в наявності концентраторів кисню – 13, балонів кисню – 57, ліжок з підведеним киснем – 103, тривають роботи щодо підключення ємності. На жаль, є летальні випадки від COVID-19. 21 березня 2021 року, від ускладнень, викликаних коронавірусною хворобою, померли 79-річний чоловік, житель м. Овруч та 80-річна жінка, жителька с.Кирдани. Всього за початок 2021 року померло від COVID-19 – 8 чоловік. На амбулаторному лікуванні, під наглядом сімейних лікарів, знаходиться  200 хворих  на COVID-19, стан їх здоров’я задовільний. На даний час проходять самоізоляцію – 377 чоловік.

З початку березня по даний час захворіли 36 педагогічних працівників та 5 учнів (5 клас – 1, 7 клас – 2, 10 клас – 2. Вихователів ДНЗ –  4 чол., 1-дитина. На даний час призупинено роботу 2 дошкільних навчальних закладів.

Лікарі наголошують на тому, що недотримання елементарних протиепідемічних вимог призводить до поширення інфекції, а саме: відвідування без нагальної потреби закладів торгівлі, харчування, державних установ. Якщо жителі громади не будуть дотримуватися елементарних правил карантину, не будуть прислухатись до працівників центру надання адміністративних послуг, створюючи черги без дотримання дистанції та знаходження в приміщенні більше однієї людини, робота ЦНАП буде призупинена і переведена в режим дистанційної роботи.

 Також важливим є дотримання самоізоляції під час хвороби, аби не передати хворобу іншим людям. Намагайтеся менше безпосередньо контактувати з іншими людьми. Якщо це неможливо – носіть маску, мийте руки, використовуйте дезінфектор.

Проводиться ряд необхідних заходів щодо попередження розповсюдження коронавірусної інфекції:

–  обробляються місця загального користування, під`їзди та вулиці міста дезінфікуючими засобами;

– відділенням Нацполіції здійснюється посилений контроль за дотриманням карантинних вимог;

–  підтримується санітарний стан територіальної громади;

 – у приміщенні ЦНАП розроблений графік відвідування громадян з дотриманням карантинних вимог;

Наголошуємо, наразі усі ми відповідальні за те, як розгортатиметься ситуація з поширенням COVID-19 в межах громади. Тому вдячні кожному з вас за дотримання правил карантину, вчасне звернення до лікаря та телефонний дзвінок на гарячу лінію.