Інклюзивна освіта в Овруцькій громаді

    Закон України «Про освіту» гарантує право на освіту дітей з особливими освітніми потребами без дискримінації, надаючи можливість інклюзивної освіти на всіх рівнях навчання протягом усього життя. Відповідно до п. 5 ст. 20 Закону України «Про освіту».

 Комунальна установа «Овруцький інклюзивно-ресурсний центр» Овруцької міської ради  є установою, що створена  з метою забезпечення права дітей з особливими освітніми потребами віком від 2 до 18 років на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти, в тому числі у професійно-технічних навчальних закладах, шляхом проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини, надання психолого-педагогічної допомоги та забезпечення системного кваліфікованого супроводження.

Метою діяльності КУ «Овруцький ІРЦ»   є   забезпечення права дітей з особливими освітніми потребами, які мають порушення зору, слуху, мовлення, опорно-рухового апарату, інтелектуального розвитку, емоційно-вольової сфери на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти.

Гаслом діяльності Овруцького ІРЦ є висловлювання Л.С. Виготського, який у 1924 році казав: «Особливі діти – перш за все діти, а потім вже особливі».

Діяльність Овруцького інклюзивно-ресурсного центру спрямована на визначення освітнього маршруту й реалізацію права дітей навчатися за місцем проживання в інклюзивних класах (групах). Висновки Овруцького ІРЦ є підставою для організації інклюзивного (спеціального) навчання в освітніх закладах.

Фахівці центру проводять комплексну оцінку, визначають особливі освітні потреби дитини, розробляють рекомендації щодо програми навчання для створення комфортного освітнього середовища, успішної соціалізації дітей.

         Також, практичні психологи, вчителі-логопеди, вчителі з лікувальної фізкультури, корекційні педагоги центру надають адресну психолого-педагогічну допомогу дітям, проводять психолого-педагогічні та реабілітаційні заходи, спрямовані на корекцію пізнавальних процесів, емоційно-вольової сфери, довільної саморегуляції, розвиток комунікативних навичок спілкування дітей з особливими освітніми потребами.

Добре відомо, що успіх справи залежить від  команди. Всі фахівці, які працюють в ІРЦ – професіонали  з  багаторічним досвідом роботи. Очолює центр Гаврильцова Марина Володимирівна, досвічений психолог за фахом та за покликанням.

 В колективі працюють: вчитель-дефектолог – Катерина Кончаківська,  практичний психолог – Вікторія Сидорова та Інна Коронська, вчитель-реабілітолог – Андрій Ковальчук, бухгалтер – Тетяна Хомич, діловод – Людмила Шваб, прибиральниця службових приміщень – Тетяна Закусило. В нашому колективі не вистачає логопедів та дефектологів, тому звертаємося до всіх хто має відповідну освіту і бажання працювати.

Розмір тексту-+=