Послуги Центру надання соціальних послуг

Центр надання соціальних послуг Овруцької міської ради здійснює соціальну роботу та надає соціальні послуги особам/сім’ям, які належать до вразливих груп населення та перебувають у складних життєвих обставинах, Овруцької міської територіальної громади.

Центр розпочав свою роботу у березні 2020 року та охоплює соціальними послугами жителів  91 населеного пункту громади та міста Овруч. На даний час у Центрі працює 48 чоловік.

Для забезпечення діяльності Центру надання соціальних послуг створено два відділення: соціальної роботи  та соціальних послуг за місцем проживання.

Відділенням соціальної роботи здійснюється інформаційно-просвітницька, соціально-профілактична робота, оцінювання потреб осіб/сімей у соціальних послугах, організація надання їм соціальних послуг шляхом ведення випадку,  моніторинг надання соціальних послуг, соціальне супроводження прийомних сімей і дитячих будинків сімейного типу, соціальний патронаж осіб, які відбули покарання у виді обмеження або позбавлення волі на певний строк, а також звільнених від подальшого відбування таких покарань.

Протягом 2020 року фахівцями обстежено 51 сім’ю та складено акти оцінки потреб. У результаті проведеної роботи  надано відповідні соціальні послуги.

З 01 січня 2021 року в Центрі відкрито відділення соціальних послуг за місцем проживання, яким надається соціальна послуга догляд вдома.

Соціальну послугу догляд вдома здійснюють  37 соціальних робітників, які надають допомогу в самообслуговуванні, пересуванні в побутових умовах, веденні домашнього господарства, в організації взаємодії з іншими фахівцями та службами, навчанні навичкам самообслуговування, психологічну підтримку, інформування та представництво інтересів, тощо.

Також у Центрі працюють швачка та перукар, які надають швацькі та перукарські  послуги.

На даний час у відділенні соціальних послуг за місцем проживання обслуговуються 350 осіб похилого віку та осіб з інвалідністю, які потребують сторонньої допомоги, у т. ч.  238  осіб у сільській місцевості.

Соціальні послуги за рахунок бюджетних коштів отримують 241 особа, з установленням диференційованої плати – 64 особи,  за рахунок отримувача соціальних послуг – 45 осіб.

Соціальні послуги за повну плату надаються отримувачам соціальних послуг середньомісячний сукупний дохід яких перевищує чотири прожиткові мінімуми для відповідної категорії осіб та які мають рідних працездатного віку, що повинні забезпечити їм догляд і допомогу.

Соціальні послуги з установленням диференційованої плати надаються отримувачам соціальних послуг, середньомісячний сукупний дохід яких перевищує два прожиткові мінімуми, але не перевищує чотири прожиткові мінімуми для відповідної категорії осіб (75% вартості соціальної послуги), але не більше граничної величини (різниця між середньомісячним сукупним доходом  та прожитковим мінімумом).

Соціальні послуги за рахунок бюджетних коштів надаються отримувачам соціальних послуг середньомісячний сукупний дохід яких становить менше двох прожиткових мінімумів для відповідної категорії осіб.

Рішенням виконкому Овруцької міської ради звільнено від плати за надання соціальних послуг (догляд вдома) громадян похилого віку, осіб з інвалідністю, які мають статус ветеранів Другої світової війни, народжених до 31 грудня 1932 року.

Центром надання соціальних послуг налагоджено співпрацю із благодійними організаціями та установами,  якими  надається гуманітарна допомога для осіб/сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах  та потребують допомоги (продуктові набори, засоби особистої гігієни, одяг, взуття, канцелярське приладдя, тощо).

Для отримання соціальних послуг необхідно звернутися за адресою: 

м. Овруч, вул. Тараса Шевченка, буд. 41.