Безоплатних ліків по програмі «Доступні ліки» збільшилось.

             Безоплатних ліків по програмі «Доступні ліки» збільшилось.

        Урядова програма « Доступні ліки» була впроваджена у 2017 році    для зменшення фінансового навантаження на пацієнтів та збільшення доступності ліків.   За цією програмою пацієнти  отримують  ліки від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми безкоштовно або з  незначною доплатою. Пріоритетність надали лікуванню цих хвороб, оскільки саме вони    найбільше впливають на показники смертності населення або суттєво знижують якість життя пацієнта та ефективно лікуються на амбулаторному рівні.

 

Перелік препаратів для лікування серцево-судинних захворювань Перелік препаратів для лікування цукрового діабету ІІ типу Перелік препаратів для лікування бронхіальної астми
аміодарон метформін беклометазон
амлодипін гліклазид будесонід
атенолол глібенкламід сальбутамол
верапаміл
гідрохлортіазид
спіронолактон
фуросемід
дігоксин
еналапріл
ізосорбід
динітрат
карведілол
клопідогрель
метопролол
нітрогліцерин
симбастин
бісопролол

 

Наказами МОЗ   України затверджується Реєстр  лікарських препаратів, які підлягають реімбурсації  ,  які  зокрема включають інформацію про торгівельні назви препаратів, діючі речовини, форму випуску, дозування, виробника, роздрібну ціну за упаковку та суму доплати , який постійно переглядається,   збільшується кількість препаратів, в тому числі і тих, які відпускаються на безоплатній основі.

В 2017 році до переліку  входило 153 препарати, із них 31 на безоплатній основі, після останнього його перегляду у 2021 році  ввійшло      297 лікарських препаратів,   із них  93  препарати  пацієнти можуть отримати повністю безоплатно.
Наказом МОЗ України від 15.01.2021 р. №251  затверджено новий перелік лікарських засобів, які входять до програми «Доступні ліки».

У реєстр додали 3 нові міжнародні непатентовані назви лікарських препаратів:

  • ацетилсаліцилова кислота;
  • ніфедипін
  • варфарин.

 

Із реєстром  лікарських засобів, які підлягають реімбурсації, станом на 10 лютого 2021 року можна ознайомитись за посиланням.

В 2020 році кількість отоварених рецептів за програмою  «Доступні ліки» становила  25032 рецептів( ліки від серцево – судинних захворювань 20444,цукрового діабету -3810, бронхіальної астми – 778) .

З 1 квітня 2019 року ліки за урядовою програмою реімбурсації «Доступні ліки» почали відпускати за електронним рецептом, виписаним сімейними лікарями, терапевтами та педіатрами через електронну систему охорони здоров’я. Тому обов’язковою умовою для отримання лікарських препаратів по програмі «Доступні ліки» є заключення декларації із сімейним лікарем.

Для отримання рецептів по програмі доступні ліки в період карантину по коронавірусній хворобі COVID-19 не обов’язково звертатися особисто до лікаря в амбулаторію , достатньо зателефонувати до сімейного лікаря .

отоварити рецепт можна в наступних аптечних закладах :

Перелік  аптек, які заключили договір з НСЗУ по Програмі

                   «Доступні ліки»

№ п/п Назва аптеки Адреса
1. Київфарм вул.Т.Шевченка,51
2. ТОВ «Рецепти життя» вул.Т.Шевченка, 41
3. АсторияФарм вул.Т.Шевченка, 84/2
4. АВ «Фармація» вул.Т.Шевченка, 48/18
5. АВ «Фармація» вул.Б.Хмельницького,26/1
6. Первоцвіт-Фарм с.Словечне, вул.Київська,1
7. Нова надія вул.Т.Шевченка,98/11
8.  Первоцвіт-Фарм вул.Т.Шевченка,41
9. Первоцвіт-Фарм вул.Т.Шевченка,37
10. Первоцвіт-Фарм Вул..Білоруська ,5

 

 

 

ovruch-cpmsd.com.ua

Розмір тексту-+=