Привітання з Днем Державного Герба України

19 лютого в Україні відзначається День Державного Герба. Овруцька центральна бібліотека імені Малишка щиро вітає вас з Днем Державного Герба України!
На шевронах українських бійців, які захищають сьогодні нашу державу від російської агресії, знову, як і століття тому, зображено тризуб. Вже багато століть наш герб єднає українців та надає нам сил. Це символ держави, що пройшов довгий і водночас трагічний шлях, з яким український народ утверджував віковічну мрію про державність, соборність і незалежність. Зі святом!
Герб України – синій щит із золотим тризубом київського князя Володимира Великого. Офіційний герб держави Україна. Один із трьох державних символів нарівні з прапором і гімном. Затверджений 19 лютого 1992 року відповідною постановою Верховної Ради України. Має статус малого герба, що також мусить лягти в основу майбутнього великого герба. Згадується у Конституції України 1996 року як знак княжої держави Володимира (Стаття 20). Походить від знаків Рюриковичів X—XII століття, з часів Київської Русі. Традиція використання герба-тризуба веде свій початок від герба Української Народної Республіки, від ухвал 12 лютого 1918 Малої ради у Коростені та 22 березня того ж року Української Центральної Ради в Києві[1]. Окрім тризуба історичними гербами українських державних утворень були руський лев, руська погоня, лицар із самопалом Війська Запорозького тощо. Згідно з початковими положеннями Конституції останній символ має бути складовою великого Державного Герба України.
Версії розшифрування українського тризуба хижий птах (можливо, сокіл чи ворон), що атакує, лук і стріли, блискавка, якір, якір-хрест, тамга (знак кочовиків Великого степу) або інші язичницькі символи кочовиків, наприклад, знак бога Тенгрі.
Також існує версія розшифрування – слово «ВОЛЯ». Використовується у державних підручниках України.
Розмір тексту-+=