Звернення комісії Овруцької міської ради з питань запобігання, ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та їх наслідків у Овруцькій ОТГ щодо складних погодних умов

Звернення комісії Овруцької міської ради з питань запобігання, ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та їх наслідків у Овруцькій ОТГ щодо складних погодних умов
Час складання: 15:00
Сильний вітер, хуртовина і, як наслідок, перемети на дорогах, які унеможливлюють рух снігоприбиральної техніки.
Зранку на дорогах у місті відпрацювали 6 одиниць техніки, на прибудинкових територіях – 3 одиниці.
Для розчищення доріг у старостинських округах задіяли 11 одиниць техніки. Однак примхи погоди звели нанівець докладені зусилля. Внаслідок сильного вітру, дороги замітає до того ж стану, що й до розчищення, буквально за півгодини.
Дуже складна ситуація на маршрутах: Овруч – Мамеч, Гошів – Смоліне, Фосня – Раківщина – Підруддя, Колосівка – Яцковичі, Заськи – Корчівка – Кирдани, Піщаниця – Мочульня, Піщаниця – Клинець, Поліське – Павловичі – Мишковичі, Скребеличі – Слобода, Дівошин – Кораки – Заболоть, Стугівщина – Хлупляни – Оленичі – Сирківщина, Левковичі – Млинок – Теклівка, Норинськ – Красилівка.
КП «Овруч» опрацьовано дороги міста на 80%.
КП «Гарне місто» – прибудинкові території на 70%.
За допомогою технологічної техніки Manitou та Merlo приватних підприємців Скорецького О.В. очищено прибудинкові території багатоповерхових житлових будинків біля магазину «Універмаг», за Будинком культури до центральної бібліотеки, №23 вул. Степана Бандери, №30 вул. Тараса Шевченка, на житлових масивах вулиці Ващука; Бєльського – розчищено прибудинкові території будинків на вулиці Київська, Макарчука Я.І. – вул.Б.Хмельницького.
До району «Кизили» техніка не може пройти – вул. 8 Березня, Расковинського, Успенського, Зарічна та інші. На дорогах утворилися перемети, оскільки сніг намітає з полів. Наявна техніка не справляється, прийнято рішення звернутися до керівників кар’єрів про надання важкої техніки та до ПП «Автомагістраль», яка персонально несе відповідальність за дороги загального користування.
У селах Фосня, Гошів, Великі Мошки, Раківщина, Норинськ-Красилівка пасажирські автобуси застрягли. Рейси за маршрутами міжобласного сполучення Овруч-Житомир, Овруч-Київ відбулися, проте проїзд ускладнений. Виконано 1 рейс на Мамеч, зранку ходили автобуси на Словечне, Норинськ. Наразі на відкритій ділянці дороги між селами у снігову пастку потрапили 9 легкових автівок, хлібна машина та швидка допомога. Туди вже спрямовано техніку ПП «Автомагістраль».
Транспортом КНП «Овруцький ЦПМСД» забезпечується підвіз пацієнтів на гемодіаліз. Сьогодні доставлено 3 пацієнтів із сіл Старі та Нові Велідники. На амбулаторному лікуванні 35 хворих на COVID-19.
Протягом тижня до КНП «Овруцька міська лікарня» поступили понад 80 пацієнтів. В інфекційному відділенні 13 хворих: 10 – хворі на COVID-19, 3 – з підозрою.
З 15 хлібних машин, які виїхали з Овруцького хлібозаводу, 11 повернулися, інші в дорозі. За зверненням керівника – їм надано допомогу.
Рятувальники витягнули зі снігових заметів 14 автівок. Додатково працює ще одне відділення рятувальників.
Для забезпечення проходу транзитного транспорту цілодобово розчищатиметься М-21, Овруч-Словечне-Заріччя.
За прогнозами синоптиків сніг і вітер припиняться орієнтовно о 23:00 годині 13.02.2021року.
Комісією Овруцької міської ради з питань запобігання, ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та їх наслідків у Овруцькій ОТГ прийнято наступні рішення:
  •  про призупинення снігоприбиральних робіт, оскільки поки опади не припиняться, результату від цих робіт немає;
  • зупинку руху громадського транспорту до повної розчистки доріг.
14.02.2021 року роботи розпочнуться з 03:00 години ранку.
Члени комісії та міський голова звертаються до жителів Овруцької громади з проханням утриматися від поїздок і не залишати домівки, оскільки погодні умови надзвичайно складні, а перебування на вулиці становить небезпеку для вашого життя та здоров’я.
Водночас міський голова звертається з проханням до всіх жителів міста, підприємств, установ, організацій, приватних підприємців, зорганізуватися та вийти на спільне прибирання снігу у понеділок. Двірники та техніка комунальних підприємств фізично не в змозі прибрати таку кількість снігу. Допоможімо разом. Не будьмо байдужими. Звертаюся до вас з проханням проявити пильність і допомогти тим, хто цього потребує – сусідам, незнайомцям на вулиці, домашнім і безпритульним тваринам. Допомога наразі вкрай важлива, адже надворі надзвичайно холодно.
У разі потрапляння у снігові замети, одразу звертайтеся до рятувальників по допомогу. Бережіть себе і, по можливості, залишайтеся вдома.
Міський голова звертається до ПП «Автомагістраль» з наступним: «Розумію, що важко, але спільними зусиллями ми зможемо виконати прочистку доріг».
Щиро дякую за високу відповідальність перед громадою, її людьми, підприємствам, установам, організаціям і їх керівникам, які протягом 10 днів снігопадів допомагають технікою для розчистки доріг.
Безмежно вдячний водіям, трактористам, двірникам і приватним підприємцям за ваше розуміння, попри надважкі умови праці.
У разі потреби у допомозі, потрапляння у сніговий замет, звертайтеся за номером телефону: 068 849 68 61