Інформація щодо пільгового медичного обслуговування, харчування в ЗЗСО громадян, постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС

Овруччина  –  один із регіонів, що найбільше постраждав внаслідок аварії на ЧАЕС.Чорнобильської катастрофи. 17 тисяч жителів Овруцької міської територіальної громади мають право на пільги, як постраждалі внаслідок ліквідації аварії на ЧАЕС.

Фінансування пільгового медичного обслуговування пільговиків цієї категорії у 2020 році здійснювалося УПСЗН Овруцької РДА, а з 2021 року ці повноваження передано територіальним громадам.

Міською радою вже проведено конкурс із визначення надавачів послуг, за результатами якого пільгове зубопротезування буде здійснювати КНП «Овруцька міська лікарня», а забезпечення ліками – аптечна установа «Нова Надія» (аптека № 3, м. Овруч, вул. Т.Шевченка, 98/11).

У нинішньому році на  пільгове медичне обслуговування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, для забезпечення ліками та пільговим зубопротезуванням передбачено фінансування з Житомирського обласного бюджету для Овруцької  МТГ  в сумі 900,1 тис. грн, що більше ніж вдвічі менше необхідної суми.

Враховуючи недостатність фінансування, Овруцькою міською радою направлено лист до Житомирської обласної ради з проханням виділити додаткове фінансування на пільгове медичне обслуговування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи,  в сумі 2,1 млн грн.

Міським головою ініційовано прийняття звернення депутатів  Овруцької міськради до Президента, Верховної ради, Кабінету Міністрів, Міністерства соціальної політики України, асоціації «Дзвони Чорнобиля» з метою вирішення цієї проблеми та виділення коштів з державного бюджету. Відповідне рішення підтримано депутатами та прийнято 28 січня ц.р. На розгляд чергової сесії міської ради буде винесено питання про виділення співфінансування з міського бюджету.

2021  року  – 35-ті роковини Чорнобильської катастрофи, і люди, які ціною власного життя та здоров’я врятували світ, не можуть залишитися без пільг, гарантованих державою.

 

Занепокоєння викликає також ситуація із забезпеченням харчування  дітей в закладах загальної середньої освіти.

Додатковою угодою від 30.12.2020 року УПСЗН Овруцької РДА продовжено строк дії основного договору на харчування і з 25 січня 2021 року послуги з харчування надаються, однак коштів, передбачених додатковою угодою, вистачить лише на 15 робочих днів – орієнтовно  до 17 лютого (це залежить від відвідування  закладів освіти та за умови, що УПСЗН Овруцької РДА буде мати юридичне право здійснювати розрахунки за послуги).

Управлінням соціальної політики Коростенської РДА 04.02.2021 року розпочато процедуру закупівлі, яка триває мінімум 1 місяць.

Таким чином, внаслідок процесу реорганізації державних структур, виникне ситуація, коли певний час безкоштовне харчування дітей у закладах загальної середньої освіти здійснюватися не буде.

За ініціативою міського голови направлено звернення депутатів Овруцької міської  ради до Міністерства соціальної політики України, Житомирської обласної державної адміністрації, Житомирської обласної ради з проханням щодо термінового забезпечення проведення процедур закупівель з харчування.

У 4 сільських школах, а саме сіл Хлупляни, Гошів, Покалів і Велика Хайча, харчування 317 дітей здійснюється коштом міського бюджету, оскільки фінансування з державного бюджету для 4 категорії постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС не передбачено. Також коштом міського бюджету харчуються 87 дітей, які не мають статусу особи, постраждалої внаслідок аварії на ЧАЕС.

Таке рішення має на меті створити однакові умови для всіх здобувачів середньої освіти та зменшити фінансове навантаження на батьків школярів.