Забезпечення безпеки дорожнього руху під час ожеледиці на території громади

У зв’язку зі складними погодними умовами, випаданням тривалого дощу при низькій температурі, з четверга (11.12.2020р.) дороги та пішохідні переходи як по місту, так і по громаді в цілому перетворились на суцільну ковзанку. Відразу, силами працівників комунальних підприємств розпочались заходи з відсипання обледенілого дорожнього полотна доріг, пішохідних переходів, перехрестя, зупинки громадського автотранспорту та під’їзди до них, спуски та підйоми на мости, шляхопроводи, підйоми та спуски до регульованих та нерегульованих перехресть, а також по всім маршрутам громадського автотранспорту. Станом на 10 годину ранку п’ятниці, вулиці міста частково було відсипано. Першочергово відсипання проводилося на головних вулицях, куди їздить громадський і комунальний транспорт, але через постійний дощ, праця комунальних підприємств зводилась нанівець, адже щойно відсипане полотно дороги покривалось новим шаром льоду. У зв’язку з цим, у суботу 13.12.2020 року відбулася оперативна нарада міського голови з керівниками структурних підрозділів, директорами комунальних підприємств, старостами та керівниками підприємств, що здійснюють господарську діяльність на території Овруцької ОТГ з питання виконання заходів щодо запобігання виникненню надзвичайних ситуацій на автомобільних дорогах загального користування та дорогах комунальної власності під час ожеледиці та розміщення забору піщано-сольової суміші для обробки. За результатами наради, по всій території ОТГ було проведено виїзне обстеження щодо визначення стану обмерзання автомобільних доріг.
У зв’язку із надзвичайною ситуацією та за результатами обстеження, задля безпеки життєдіяльності громадян, учнів освітніх закладів, тимчасово було призупинено пасажирські перевезення та освітній процес.
В період з 12.12.2020 року по 15.12.2020 року працівниками комунальних підприємств, за участі спецтехніки та техніки сільськогосподарських підприємств, ПП «Автомагістраль» філії «Овруцької дорожньо-експлуатаційної дільниці» дочірнього підприємства «Житомирський ОБЛАВТОДОР», була проведена робота з відсипання комунальних доріг та доріг загальнодержавного користування, місцевого значення (обласного підпорядкування), щебеневою та піщано-сольовою сумішшю. Для забезпечення безпеки дорожнього руху на найбільш небезпечних ділянках доріг додатково було розміщено 30 контейнерів з піщано-сольовою сумішшю.
Працівниками філії «Овруцької дорожньо-експлуатаційної дільниці» дочірнього підприємства «Житомирський ОБЛАВТОДОР» було відсипано 58 доріг у 28 населених пунктах громади та використано понад 80 тонн суміші. ПП «Автомагістраль» було залучено 4 одиниці спецтехніки та 2 погрузчики. Підприємством використано понад 400 тонн відсипної суміші. КП «Овруч» було відсипано більш ніж 90 зі 136 доріг (вулиць) комунальної власності та залучено 3 одиниці техніки з причіпним обладнанням. Для обробки доріг підприємство використало майже 200 тонн піщано-сольової суміші. З метою попередження травматизму пішоходів-учасників дорожнього руху, працівниками комунального підприємства «Гарне місто» виконувалось щоденне відсипання прибудинкової території багатоповерхових будинків міста.
На даний час у місті та по всій території громади забезпечено функціонування громадського транспорту. З вівторка відновлено освітній процес у закладах освіти.
Щиро дякуємо Житомирській обласній державній адміністрації, яка з розумінням поставилась до проблем Овруцької громади, директору ПП «Автомагістраль» Скоростецькому Миколі Олексійовичу та керівнику філії «Овруцької дорожньо-експлуатаційної дільниці» дочірнього підприємства «Житомирський ОБЛАВТОДОР» Невмержицькому Миколі Васильовичу, начальнику відділу ЖКГБ Редчицю Олександру Петровичу, директорам КП «Овруч» Дубу Анатолію Івановичу та КП «Гарне місто» Грищенку Павлу Анатолійовичу, усім приватним підприємствам, які оперативно відреагували на дану ситуацію і приєднались до загальної справи з подолання наслідків ожеледиці на території громади. Особливі слова вдячності висловлюємо всім працівникам комунальних підприємств, двірникам, які докладають максимум зусиль для забезпечення комфортних умов пересування мешканців та безпеки дорожнього руху на території громади.