Звернення міського голови у День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС

Аварія на Чорнобильській АЕС – найбільша в історії світової ядерної енергетики. Трагедія залишила опалимий слід у серцях усіх українців. Ті, хто з перших хвилин катастрофи стали на боротьбу з невидимим ворогом – справжні Герої.
88 працівників РВ УМВС, 23 овруцьких пожежники були залучені на ліквідацію наслідків аварії. 41 медичний працівник Овруччини увійшов до когорти ліквідаторів. Серед перших були також працівники водогосподарства, будівельних, автотранспортних організацій району, залізничники, військові.
На території Овруцької громади проживає 836 учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, з них 146 осіб І категорії.
Протягом 2020 року учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС Центром надання соціальних послуг Овруцької міської ради пропонувалося отримати санаторно-курортне лікування в ДП «Лікувально-реабілітаційний центр для учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС ім. В. Т. Гуца». 47 ліквідаторів отримали санаторно-курортне лікування протягом року.
Здійснено заходи з організації госпіталізації та лікування 7 потерпілих від Чорнобильської катастрофи в «Обласну клінічну лікарню ім. О. Ф. Горбачевського» Житомирської обласної ради (центр радіаційного захисту населення постраждалого від наслідків аварії на ЧАЕС).
Ліквідатори Чорнобильської катастрофи – приклад самопожертви та повної самовіддачі. Під час страшного лиха Ви добровільно відгукнулися прийти на допомогу в умовах невідомої на той час небезпеки. Ви без вагань кинулись на порятунок рідної землі й саме тому завжди будете для нас символом громадянського подвигу та заслуговуєте вдячність мільйонів наших співвітчизників. На жаль, це коштувало Вам підірваного здоров’я, а багато кому і життя. Низько вклоняюсь усім ліквідаторам аварії на ЧАЕС нашого краю, за те що, не шкодуючи свого здоров’я і життя, рятували світ від атомної біди.
Шановні ліквідатори! Ви є справжнім прикладом патріотизму, мужності та самовідданості. Від щирого серця бажаю Вам міцного здоров’я, сімейного затишку, оптимізму та добробуту! Хай завжди поруч із Вами буде людська подяка за Ваші добрі справи.
Овруцький міський голова                                  Іван КОРУД