Звернення міського голови у День пам’яті жертв Голодомору

Шановні жителі Овруцької міської ОТГ!
У XX сторіччі українці пережили три голодомори та наймасштабнішим був Голодомор 1932-1933 років – геноцид українського народу. У пікові місяці Голодомору щохвилини в Україні помирало 24 людини. За короткий проміжок часу, від штучно створеного голоду, померло понад 3 мільйони українців. Вмирали цілими родинами, вулицями, селами.
У 2008 році на Овруччині були зібрані свідчення очевидців тогочасних подій 1932-1933 років із 35 населених пунктів. За даними різних джерел, на Овруччині протягом цих років загинуло 1517 людей, станом на 2008 рік були встановлені імена 548 жертв Голодомору. Від того часу цей мартиролог жертв Голодомору поповнюється новими іменами.
Довідки сільських рад Овруцького району базуються на свідченнях жителів сіл. Голодною смертю померли:
Село Норинськ – 62 людини, встановлені імена 10 жителів; село Гладковичі – 82 людини; село Довгиничі – 22 людини; село Велика Фосня – 69 людей.
В селах, що з часом були приєднані до Великої Фосні: Вераси – 11, Костюшки – 31, Мала Фосня – 8, Сарнинки –19.
Зібрані в той час дані, щодо кількості жертв Голодомору, на превеликий жаль, не дають об’єктивної картини справжніх масштабів національної трагедії.
Надзвичайно високу ціну заплатив український народ за нескореність, волелюбність і прагнення до незалежності. Ціну в мільйони людських життів.
Боротьба за національні цінності триває і нині. Сучасна російсько-українська війна – ще одна спроба скорити нашу країну, але я впевнений і вірю у нашу перемогу.
Наш обов’язок сьогодні – зберегти пам’ять про всіх, хто не дожив, не долюбив, пам’ять про живих і ненароджених. Ніхто не має про це забувати.
Любіть Україну! 🇺🇦 Слава Україні! 🇺🇦
Шановні жителі Овруцької міської ОТГ!
Прошу вас приєднатися до Всеукраїнської акції «Запали Свічку пам’яті!» 28 листопада 2020 року о 18:00 годині засвітити свічку і залишити її на підвіконні в пам’ять про мільйони замучених голодом українців.
Овруцький міський голова Іван КОРУД