Звернення міського голови у День Гідності та Свободи

Дорогі Овручани!
Щиросердно вітаю Вас з Днем Гідності та Свободи!
З нагоди відзначення Дня Гідності та Свободи, ми щиро вітаємо і вшановуємо пам’ять українців, які віддали своє життя за волю та свободу, територіальну цілісність своєї країни, всіх тих, хто відстояв перемогу Революції Гідності, хто постав на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору. 21 листопада 2013 року став днем незламності української нації. Учасники акції, а це переважно були студенти та молодь, шляхом мирного протесту підтримували Україну на шляху до вступу в ЄС та курсу на євроінтеграцію. Проте, у ніч з 29 на 30 листопада студентська молодь, яка вийшла на Майдан Незалежності на захист Європейських цінностей була жорстоко побита, отримала підтримку у батьків, які вийшли на захист своїх дітей, що у свою чергу, спричинило ще більшу хвилю протестів, які переросли в Революцію Гідності. Революцію, у якій українці вибороли право на демократичний розвиток своєї держави і готові боротися за нього , утверджуючи право на вільне життя. Життя, за яке сьогодні, понад 800 наших земляків боронять територіальну цілісність на Сході нашої країни, а ми-вшановуємо і покладаємо квіти всім тим, хто ціною своїх життів, а це більше 50 мужніх і незламних вихідців з Овруцького краю, які відстоюючи рідну землю, віддали своє життя у протистоянні з агресором.
Їх жертовність є символом незламності українського духу та боротьби за звання бути гідними синами і дочками своєї держави, усіх тих, хто ціною свого майбутнього демонструє щире прагнення жити у вільній, демократичній і суверенній державі. Вони є гордістю й прикладом для майбутніх поколінь, назавжди залишаючись у пам’яті українського народу. Овруцька громада була, є і завжди буде на захисті Європейських цінностей, суверенітету, честі і гідності жителів громади, України і Українського народу.
Сьогоднішній день – це підтвердження того, що події 2013 – 2014 років на Майдані змінили українців, об’єднавши в єдиній, соборній і незалежній Україні. Саме в такий час, в умовах війни на Сході України, маємо постійно пам’ятати доленосні події, що стали символом боротьби за свободу та гідність. Події Майдану та Революції Гідності довели, що попри різні політичні погляди, українці вміють об’єднуватися задля відстоювання основних цінностей, адже сила зростає у боротьбі, вправність – у праці, досвід – в аналізі і упередженні помилок. Ми – творці власного майбутнього і лише від нас залежить, яким йому бути.
Щиро дякую кожному з вас, дорогі Овручани, за мужність, патріотизм та любов до своєї землі.
Низько вклоняюсь перед кожним захисником та Дякую Вашим матерям, батькам, рідним і близьким за те, що виховали таких Героїв!
Слава Україні! Героям слава!
З повагою,
Овруцький міський голова                                           Іван КОРУД