Витяг з ДЗК – нова послуга Центру надання адміністративних послуг

Витяг з ДЗК (Державного земельного кадастру) – як отримати?
Значну кількість правочинів громадяни можуть здійснити, посилаючись виключно на відомості, які надаються у Держгеокадастрі. Отримання витягу про земельну ділянку – найпопулярніша послуга в сфері земельних відносин. Нещодавно адміністратор Центру надання адміністративних послуг отримала доступи до відомчої системи Держгеокадастру, тож витяг з Державного земельного кадастру заявник може отримати у день звернення.
Вартість витягу з Державного земельного кадастру становить 105,10 грн, та його видача займає близько 15 хвилин.
Витяг з ДЗК (Державного земельного кадастру) про земельну ділянку – це головний документ, який треба надати нотаріусу (або за запитом до іншої установи) для того, щоб оформити договір купівлі-продажу, дарування, міни та ін. щодо земельної ділянки, та внести відповідні дані до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.
Витяг з земельного кадастру підтверджує наявність у вашої земельної ділянки кадастрового номеру, а також містить інші відомості про земельну ділянку (обмеження (обтяження), нормативну оцінку та ін.), внесені до Поземельної книги.
Як і де замовити витяг з ДЗК? Замовити та отримати витяг з ДЗК ви можете у Центрі надання адміністративних послуг (м. Овруч, вул. Героїв Майдану, 21), за умови наявності повної інформації про земельну ділянку і її власника/власників у реєстрі, або онлайн, через електронні сервіси ДЗК «Публічна кадастрова карта». Процедура видачі регулюється Законом України «Про Державний земельний кадастр», який передбачає надання Витягу з кадастру за умови оплати адміністративного збору та відповідно до поданої заяви встановленого зразка.
Для отримання витягу з Державного земельного кадастру Вам необхідно надати:
✅ Державний акт на земельну ділянку або свідоцтво про право власності на земельну ділянку чи договір оренди земельної ділянки;
✅ Копія паспорту та ідентифікаційного коду власника земельної ділянки;
✅ Нотаріальне доручення від власника земельної ділянки (якщо звертається не власник).
Відповідно до п. 17 Постанови КМУ «Про затвердження порядку ведення Державного земельного кадастру» від 17.10.2012 року № 1051, Витяг з Державного земельного кадастру для оформлення права на спадщину є дійсним протягом трьох місяців з моменту його видачі, крім витягу з Державного земельного кадастру, що видається для підтвердження державної реєстрації земельної ділянки або внесення інших відомостей до Державного земельного кадастру, які є безстроковими.
Розмір тексту-+=