Центр надання соціальних послуг Овруцької міської ради інформує

ЧОМУ ГРУДНЕ МОЛОКО Є ОПТИМАЛЬНИМ ХАРЧУВАННЯМ МАЛЮКА?

Грудне молоко – це ідеальна їжа дитини, адже воно стерильне, тепле, легко перетравлюється, засвоюється, і його повноцінно використовує організм. Це та їжа, яку дитина може отримати в достатній кількості в будь-який час дня і ночі.

ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Якщо мати, яка хвора на грип чи іншу інфекцію, продовжує годувати дитину грудьми ризик дитини захворіти на цю інфекцію особливо у важкій формі суттєво нижчий. Річ у тім, що антитіла з молока матері легко проникають  у кровоплин малюка через нещільну кишкову стінку і створюють пасивний імунний захист.

ЧИ ВАЖЛИВЕ ГРУДНЕ ВИГОДОВУВАННЯ В ПСИХОЕМОЦІЙНОМУ АСПЕКТІ?

Годування грудьми – це не тільки годування,  але й тісний контакт матері з малюком, її постійна присутність, яка змушує дитину розвиватися як фізично, так і емоційно. Тісний контакт безпосередньо після пологів сприяє виникненню і розвитку любові та прихильності між матір`ю та дитиною. Діти яких вигодовують грудьми менш плачуть, а матері ліпше розуміють їхні потреби. При грудному вигодовуванні зберігаються фізіологічні темпи біологічного дорослішання малюка. Тісний емоційний контакт дитини з матір`ю створює основу для правильної поведінки дитини в сім`ї. Крім того, грудне молоко сприяє інтелектуальному розвитку малюка. Діти яких вигодовують грудьми ліпше розвиваються фізично, емоційно та інтелектуально виростають комунікабельними.

ЦЕ ЗРУЧНО ДЛЯ СІМ`Ї!

Грудне вигодовування сприяє здоров`ю жінки, здоров`ю дитини. психоемоційній єдності в сім`ї. Грудне молоко безкоштовне, а це дає можливість заощаджувати суттєві кошти, які витрачають на придбання харчування для малюка. Жінка яка годує грудьми маленьку дитинку не прив`язана до дому. Малюка можна майже завжди взяти з собою,  адже їжа завжди поруч.

ЦЕ ДЛЯ МЕНЕ ДУЖЕ ВАЖЛИВО!

Вигодовувати дитину грудьми це престижне життєве завдання, а успіх цього дає змогу жінці утвердитися як матір та як особистість. Це один із тих моментів, коли проявляють себе сенс і вартість життя.

Розмір тексту-+=