Овруччина у новому туристичному маршруті “Єднання з природою”

Мандрівки надихають нас на нові досягнення, додають енергії та життєвої наснаги, завдяки подорожам ми відкриваємо захопливий і дивовижний світ навкруги нас. Новий туристичний маршрут “Єднання з природою”, розраховано на 5 днів. Для ознайомлення з неповторною природою та унікальними пам’ятками архітектури Овруччини відведено два дні – третій і четвертий у туристичному маршруті.

День 3:

У древньому Овручі відвідаємо найдавнішу культову споруду Житомирщини – діючу Свято-Василівську церкву (пам’ятник архітектури ХІІ ст.), а також храм Святого Макарія. Можна буде навідатися до місця першого поховання давньоруського князя Олега Святославовича. Ночуємо в м. Овруч та набираємося сил для наступних днів, що будуть пішохідними.

День 4:

Поїздка до Словечансько-Овруцького кряжу. Кряж багатий на корисні копалини. У селі Збраньки в радянські часи видобували пірофіліт – вогнетривкий мінерал, що використовувався в маяках та інших високотемпературних приладах. Навідатися сюди варто хоча б для того, щоб помилуватися навколишніми казковими краєвидами. Для цього доведеться піднятися на «Панську гору» – панівну висоту, колишнє древлянське городище, де у XVII-ХVІІІ столітті була панська садиба. Далі рухаємося до одного з найдавніших поселень краю – Норинська. Поблизу села по обидва боки дороги височіють пагорби – кургани, ймовірно, скіфські поховання. Невеликий ставок поблизу Норинська цікавий тим, що тут вже багато років мешкає сімейство лебедів-шипунів. Нові Велідники – місце паломництва ортодоксальних євреїв-хасидів. Тут на кладовищі, що на околиці села, окрім декількох десятків доглянутих могил-склепів, у спеціально збудованому мавзолеї (огелі), покоїться прах Цадика Велідницького – єврейського релігійного служителя, провидця, що, за переказами, володів за життя даром передбачення. Ночівля в Овручі.