Натхнення витоки бере свої із рідної землі, зі свого роду

Климович Микола Іванович – майстер художнього оброблення дерева та соломки.
Майстер народної творчості (1998).
Член Національної спілки майстрів мистецтв України (2006).
Заслужений художник України (2009).
Від 1999 р. – засновник і директор Овруцької Зразкової Малої академії народних мистецтв та ремесел.
Переможець Всеукраїнського конкурсу «Вчитель року» (2006).
Переможець конкурсу «Джерела творчості» (2006).
Указом Президента України № 254/2020 від 27.06.2020 р. Миколі Івановичу Климовичу присвоєно звання «Народний художник України».
Микола Іванович народився 17 червня 1953 р. в селі Покалів Овруцького району, Житомирської області.
Він є автором унікальної техніки створення з соломки кольорових об’ємних панно і картин, які не мають аналогів, принаймні в Україні.
Природне обдарування до малювання, наполегливість у праці допомогли йому розкритися як майстрові, вдумливому та багатогранному.
Тривалий час працював художником-оформлювачем Овруцької художньо-виробничої майстерні. Самостійно опановував нелегку техніку скломозаїки.
З часом від скла перейшов до різьблення дерева, а потім – до художньої обробки соломки.
За багато років склалась власна авторська техніка, спочатку створюється ескіз, потім на картонні форми наклеюються шматочки соломи, пофарбовані натуральними барвниками. З таких заготовок компонується картина. Деякі картини майстра містять понад 5000 дрібних фрагментів, і робота над їх створенням триває більше року. Також наклеювати ці фрагменти потрібно не абияк, а добираючи напряму волокон, щоб посилити гру світла на картині.
Великий патріот поліської землі, звідки пішло коріння його роду, Микола Климович мовою мистецтва презентує найважливіші віхи історії та багаті фольклорно-етнографічні традиції своєї малої Батьківщини. Історія рідного краю – джерело натхнення майстра: «Земля Древлян», «За волю і віру», «Четверта помста княгині Ольги», Загибель Древлянського князя Олега Святославича», «Святий Макарій Овруцький та «Золоті барви Полісся», створені талановитим митцем, засяяли в Києві та за межами України. Їх унікальність визнали українські й закордонні фахівці, нічого подібного в Європі ніхто не робить.
Восени 1994 року районна рада приймає рішення про створення Малої академії народних ремесел, яка мала факультети художньої обробки деревини, художньої обробки соломки, а також етнографії та фольклору.
І вже в березні 1998 року вона успішно презентує виставку творчих робіт в Києві.
Засновником і незмінним директором закладу є наполегливий керівник і талановитий учитель Микола Климович.
Йому надається будівля в центрі міста – пам’ятка архітектури ХІХ століття. За час існування академії тут навчалися сотні дітей, які опанували майстерність різьблення по дереву, малювання, створення аплікацій з соломки. Створені всі умови для творчої праці.
Разом зі своїми учнями Микола Климович (від 2001 р.) стає учасником обласних та всеукраїнських фестивалів народної творчості, престижних виставок.
Картини з соломки демонструються в Національному палаці мистецтв «Україна», Національному музеї «Чорнобиль», Міжнародному центрі культури та мистецтв, Національній спілці майстрів народного мистецтва, Верховній Раді, Національному музеї народного декоративного мистецтва (2017), Будинку-музеї Т.Шевченка (2018).
У 2002 році персональна виставка робіт учнів Овруцької Малої академії народних мистецтв та ремесел представлена в м. Салоніки (Греція). Прийшов міжнародний успіх: виставка в Римі (Італія) та аудієнція у Папи Римського Бенедикта XVI (2008), Міжнародний фольклорний фестиваль в Іспанії (2009), перебування в Лівії, Німеччині, Америці.
За вагомий внесок у справу виховання учнівської молоді, активну участь у відродженні та примноженні надбань національної культури Овруцькій Малій академії народних мистецтв і ремесел у 2011 році присвоєно звання «Зразкової». Численні Грамоти, Дипломи та інші відзнаки свідчать про визнання і заслуги юних майстрів та їхнього вчителя-подвижника, людини багатої Божим благословенням до мистецтва.
Активна педагогічна та просвітницька діяльність Миколи Івановича Климовича відзначена почесним званням «Вчитель року» (2006).
Досягнення учнів Зразкової Малої академії та їх вчителя презентує Музей Овруцької соломки який був відкритий наприкінці 2019 року.
Рішенням 49 сесії VII скликання Овруцької міської ради від 21 серпня 2020 року Миколі Івановичу Климовичу присвоєно звання «Почесний громадянин міста Овруча».