Звернення міського голови щодо зростання кількості хворих на COVID-19

Шановні Овручани та жителі Овруцької ОТГ!
Епідемічна ситуація на території громади та району в цілому була контрольованою, завдяки спільним зусиллям, які були спрямовані на недопущення розповсюдження COVID-19, зокрема було організовано підвіз лікарів і працівників критичної інфраструктури до робочих місць, поставки апаратів штучної вентиляції легень, засобів індивідуального захисту, інших приладів, необхідних для лікування ускладнень від цього вірусу. Ми заручилися підтримкою великого та середнього бізнесу, який долучився до боротьби з поширенням COVID-19 та допомагає забезпечити лікарню всім необхідним, підтримує працівників, попри різке падіння доходів, внаслідок світової коронакризи.
На жаль, сьогодні саме наша легковажність є причиною збільшення інфікованих на коронавірус, адже більшість з нас в це не вірить: «Коронавірусу нема», такі слова ми говоримо щодня, нехтуючи найпростішими правилами карантину (дотримання маскового режиму в закладах відпочинку, торгівлі, харчування, під час пасажирських перевезень, тощо) Подібна поведінка дала свої плоди, ми вже маємо 36 лабораторно підтверджених випадків захворювання на COVID-19, з яких 2 випадки підтверджено 14.08.2020 року, 9 – 15.08.2020 року. Робота садочків, закладів громадського харчування, магазинів, новий навчальний рік у школі, регулярні пасажирські перевезення – все, до чого ми звикли та чого були позбавлені під час карантину, всі ці обмеження можуть повернутися знову.
Зрозумійте! Жорсткі заходи потрібні для зменшення пікових навантажень на систему охорони здоров’я. Не змушуйте лікарів падати на робочих місцях від втоми або вирішувати, кого з кількох важких пацієнтів рятувати. Якщо хтось ще не зрозумів у вирі щоденної статистики та прогнозів: ціна недбалості – життя наших громадян. В особливій зоні ризику літні люди. Задумайтесь на хвилинку про те, що серед них можуть бути наші з вами батьки та маленькі діти.
Намагайтеся менше безпосередньо контактувати з іншими людьми. Якщо це неможливо – носіть маску, мийте руки, використовуйте дезінфектор. Звертаючись до вас, наголошую, наразі усі ми відповідальні за те, як розгортатиметься ситуація з поширенням COVID-19 в межах громади та району. Тому я буду вдячний кожному з вас за дотримання правил карантину, вчасне звернення до лікаря та телефонний дзвінок на гарячу лінію.
Дякую медикам за самовіддану працю. Прошу правоохоронні структури, прикордонників, Овруцьке районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області, Овруцький міжрайонний відділ ДУ “Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України”, лікарів, водіїв, продавців у магазинах, працівників закладів громадського харчування, садочків і загалом представників усіх професій свідомо і принципово підійти до контролю ситуації, що склалася.
Звичайно, можна сказати, що вони просто виконують свою роботу. Але в такі часи – це справжній героїзм.
Будьте відповідальні – дотримуйтеся всіх правил карантину.
Бережіть себе та своїх близьких!

З повагою, Овруцький міський голова Іван КОРУД