Звернення міського голови щодо поширення COVID-19 на Овруччині (08.08.2020 року підтверджено 7 нових випадків захворювання)

Шановні жителі громади!

Вже декілька днів, з 1 серпня 2020 року Україна поділена на чотири карантинні зони – червона, помаранчева, жовта і зелена (в залежності від показників захворювання на коронавірус). За рішенням МОЗ України з 31 липня частина Житомирської області віднесена до жовтої зони за рівнем епідемічної небезпеки поширення COVID-19, на території якої посилюються обмеження. Під загрозою заборони вже опинилась робота громадського транспорту, дитсадків, готелів, спортивних закладів, регулярних пасажирських перевезень, новий навчальний рік у закладах освіти, тощо. Розумію, що всі ми втомилися від тривалого карантину, проте ваше свідоме ставлення до ситуації, яка складається на даний час, може допомогти запобігти поширенню коронавірусної інфекції, впровадженню більш жорсткіших карантинних мір, а головне – врятувати людське життя. Нехтуючи найпростішими правилами карантину (дотримання маскового режиму в закладах відпочинку, торгівлі, харчування, під час пасажирських перевезень та ін.) за минулий тиждень ми маємо 11 нових лабораторно підтверджених випадків захворювання на COVID-19, 7 з яких підтверджено 08.08.2020 року. Загалом на сьогоднішній день в Овруцькому районі зафіксовано 12 хворих на COVID-19, з яких : м. Овруч – 3; с. Норинськ – 1; с. Кованка – 2; с. Заріччя – 1; с. Словечно – 1; с. Корчівка – 1; с. Бондарі – 1; с. Радчиці – 1; Народицький район – 1.
Овруцьким міжрайонним відділом ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр» встановлюється коло контактних осіб. Сьогодні на позачерговому засіданні комісії ТБ і НС керівники медичних закладів повідомили про те, що має місце місцева передача коронавірусу.
Хвороба не обирає ні за віком, ні за статтю. Наймолодшому хворому 3 роки, найстаршому – 74. Звертаюся до всіх суб’єктів господарської діяльності, які здійснюють свою діяльність на території Овруцької ОТГ, інституцій, установ та мешканців, аби вони максимально дотримувались усіх карантинних заходів. Йдеться про дотримання маскового режиму та температурного скринінгу при вході в приміщення, як для відвідувачів так і для персоналу до початку робочого дня, дотримання соціальної дистанції, дезінфекцію приміщення, масковий режим під час автотранспортних перевезень, тощо. Тобто про всі прості правила, які можуть дати змогу витримувати всі необхідні карантинні обмеження, аби поширення коронавірусу було максимально зупинено. Тоді ми всі й надалі зможемо безперешкодно користуватися послугами всіх громадських установ та організацій, щоб з дотриманням карантинних норм розпочався новий навчальний рік у школах, діти й надалі відвідували садочки, а бізнес, відповідно, повноцінно провадив свою діяльність.
Тому ще раз звертаюся до жителів громади: «Кожен із нас повинен зрозуміти, що дотримання звичайних правил карантину, які можуть врятувати життя нам і нашим близьким – є пріоритетними в нинішніх умовах, не нехтуйте карантинними вимогами. За найменшого нездужання негайно звертайтесь до сімейного лікаря, дотримуйтесь вимог під час перебування на самоізоляції».
Щиро дякую кожному, хто дотримується карантину, турбуючись про власне здоров’я та здоров’я своєї родини.

Овруцький міський голова                  Іван КОРУД

Розмір тексту-+=