В урочищі серед схилів Словечансько-Овруцького кряжу вода, що зцілює, а у Великій Хайчі на річці Хайчанка “Перешийок” – місцина з виходами кристалічних порід Кряжу

Майже в кожному селі Овруччини є природні об’єкти, що приваблюють увагу своєю винятковою оригінальністю. Звичайно, про них більше знають місцеві жителі, але хотілось би познайомити з такими чарівними куточками нашого краю якомога більше земляків. Село Велика Хайча Овруцької ОТГ розташоване на одному з пагорбів у південній частині Словечансько-Овруцького кряжу на правому березі річки Хайчанки, лівої притоки річки Норинь. Річка Хайчанка бере свій початок в селі Коптівщина Овруцької громади в урочищі серед схилів Словечансько-Овруцького кряжу. В цьому урочищі раніше були місця з виходом надземних вод із семи та дев’яти джерел, вода яких є цілющою і має магічну силу. Саме з цього місця бере початок річка. Тваринний світ річки дуже різноманітний. Найбільше привертають увагу ондатри, водні щури, риба.
Господарем річки є бобер. Це найбільший гризун нашого краю. Він проводить всі дренажні роботи річки. У бобрових загатах водиться багато риби. Оселяються бобри в тихих місцях біля крутих берегів річок або на невеликих водоймах.
У Великій Хайчі є місцина на річці Хайчанці, яка називається «Перешийок». Таку назву цій місцевості дали самі жителі сіл Велика Хайча і Круки (зараз вулиця Лісова села Малий Кобилин Великохайчанського старостинського округу Овруцької ОТГ). Тут добре видно виходи кристалічних порід кряжу.
Перешийок – чудове місце для відпочинку. Територію, яка прилягає до нього люди в селі називають «штани».