Увага! Не купатися! Повідомлення про якість води у річці Норинь

Спеціалістами відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Овруцького районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області 14 липня 2020 року були відібрані проби води з річки Норинь у місті Овруч на мікробіологічні, санітарно-хімічні, паразитологічні, вірусологічні дослідження та направлені на дослідження в ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України».
Виявлено перевищення нормативного показника індексу ЛКП (лактозопозитивні кишкові палички), але збудники інфекцій не виявлені.
Показник індексу ЛКП становить 70000 на 1 дм куб, при нормі не більше 5000 на 1 дм куб.
Також у відібраному зразку виявлені яйця гельмінтів.
Фахівці Держпродспоживслужби 🚫 не рекомендують купатися в даній водоймі у зв’язку з небезпекою для здоров’я, особливо для дітей.
Але якщо ви вирішили відпочивати та купатися врахуйте наведену вище інформацію та наступні рекомендації:
📌 намагайтесь не допускати потрапляння води з водойми до травного тракту;
📌 не забудьте взяти з собою достатньо питної води;
📌 у жодному випадку не використовуйте воду з водойми для пиття, полоскання рота, миття овочів і фруктів, а також посуду.
Не забувайте також про заходи із захисту від інфікування COVID-19, перш за все про соціальне дистанціювання, своєчасне миття рук та використання захисних масок при необхідності відвідування людних місць.

Начальник відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства        Наталія Пестич