ПЕРЕЛІК медичних послуг з надання первинної медичної допомоги

 ПЕРЕЛІК
медичних послуг з надання первинної медичної допомоги

(лікарями загальної практики-сімейної медицини, терапевтами, педіатрами)

 

Динамічне спостереження за певними групами пацієнтів, котре містить у собі проведення фізикальних, лабораторних та інструментальних досліджень, затверджених галузевими стандартами 1.     Ведуть пацієнтів з хронічними захворюваннями та станами .

2.     Ведуть жінок з неускладненою вагітністю та організовують необхідні акушерсько-гінекологічні огляди .

3.     Організовують заходи медичного спостереження за здоровими дітьми, враховуючи фізіологічні особливості їх організму в різних вікових групах

Проведення заходів для діагностики та лікування найпоширеніших захворювань, травм, отруєнь, фізіологічних станів пацієнтів 1.     Надання медичної допомоги пацієнтам, стан фізичного чи психічного здоров’я яких дозволяє  отримати допомогу на первинному рівні (не потребують екстреної, вторинної чи третинної допомоги).

2.     Скеровують пацієнтів, котрі не потребують екстреного медичного втручання, на вторинний рівень надання медичної допомоги.

Проведення профілактичних заходів

 

 

1.     Працюють з пацієнтами, котрі мають  фактори ризику розвитку певних хвороб.

2.      Проводять вакцинацію відповідно до календаря профілактичних щеплень.

3.      Надсилають екстрені повідомлення у відповідні інстанції про випадки гострих інфекційних захворювань, гострих професійних та харчових отруєнь, атипових реакцій на щеплення.

4.     Проводять епідеміологічні обстеження в разі виявлення поодиноких випадків інфекційних захворювань.

Організація допомоги паліативним пацієнтам

 

 

1.     Оцінюють стан важкохворих пацієнтів, розраховують потребу та призначають знеболювальні препарати.

2.     Призначають лікування супутньої патології (наприклад, нудоти, закрепів) пацієнтам, котрі отримують паліативну допомогу.

3.      Навчають осіб, котрі доглядають за важкохворими (родичів, соціальних працівників), навичкам догляду за важкохворими.

4.     Направляють пацієнтів, що потребують паліативної допомоги в ширших межах, ніж може забезпечити лікар на первинному рівні, у відповідні медичні заклади.

Проведення санітарно-просвітницької роботи

 

1.     Проводять роз’яснювальну роботу (бесіди з пацієнтами та колективами, виступи в газетах,  на радіо та через інтернет, випуск сан бюлетенів), спрямовану на формування навичок здорового способу життя.
Взаємодія з іншими структурами та службами

 

 

1.     Співпрацюють з закладами, що надають вторинну, третинну та екстрену медичну допомогу.

2.      Співпрацюють з закладами громадського здоров’я й іншими державними службами, котрі здатні вплинути на стан здоров’я населення.

3.      Співпрацюють з соціальними службами.

 

ПЕРЕЛІК ЛАБОРАТОРНИХ ТА ІНСТРУМЕНТАЛЬНИХ ДІАГНОСТИЧНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ, ЩО ЗДІЙСНЮЮТЬСЯ У МЕЖАХ МЕДИЧНИХ ПОСЛУГ З НАДАННЯ ПМД, ПРОВОДЯТЬСЯ БЕЗКОШТОВНО ЗА НАПРАВЛЕННЯМ СІМЕЙНОГО ЛІКАРЯ, ЛІКАРЯ ТЕРАПЕВТА, ПЕДІАТРА.  

  1. Загальний аналіз крові з лейкоцитарною формулою.
  2. Загальний аналіз сечі.
  3. Глюкоза крові.
  4. Вимірювання артеріального тиску.
  5. Електрокардіограма.
  6. Вимірювання ваги, зросту, окружності талії.
  7. Швидкі тести на вагітність, тропоніни, ВІЛ, вірусні гепатити.

Для отримання послуг з первинної медичної допомоги пацієнт може звернутися, як безпосередньо до свого сімейного лікаря(терапевта, педіатра), так і отримати консультацію в телефонному режимі.

На прийом до лікаря можна записатися зателефонувавши до реєстратури амбулаторій загальної практики сімейної медицини, або ж безпосередньо звернувшись   до свого лікаря із яким підписано декларацію про надання первинної медичної допомоги. У випадку коли лікар відсутній на роботі, інформація до кого можна звернутися вивішується в кожному закладі.

Якщо   необхідно виписати електронний рецепт по Урядовій програмі «Доступні ліки», для цього необов’язково приходити на прийом до лікаря, можна зателефонувати своєму сімейному лікарю( терапевту, педіатру).  Після   виписки лікарем рецепту в електронній системі охорони здоров’я, на мобільний телефон пацієнта приходить СМС-повідомлення з унікальним номером рецепта та кодом підтвердження для отримання ліків в аптеці. Надалі пацієнт має звернутися в будь-яку зручну для нього аптеку, що бере участь у програмі «Доступні ліки». Називає працівнику аптеки номер рецепта, фармацевт   пропонує пацієнту лікарські засоби, які є в цій аптеці та входять в програму «Доступні ліки», їх вартість і пацієнт самостійно  вирішує який препарат він хоче отримати, безкоштовно чи з незначною доплатою.

Якщо пацієнту необхідно отримати рецепт на лікарські засоби по ЧАЕС, або інші пільгові рецепти, тоді необхідно особисто звернутися до свого лікаря, попередньо записавшись на прийом.

З квітні місяця 2020 р. в Україні діє програма медичних гарантій — перелік медичних послуг, які держава гарантує пацієнту безоплатно охоплюють:

– амбулаторні медичні послуги, включаючи лабораторну, функціональну та інструментальну діагностику, малі хірургічні втручання, ургентну стоматологічну допомогу, медичну реабілітацію (крім тієї, що надається у стаціонарних умовах);

–   пакети пріоритетних медичних послуг на інструментальні дослідження для ранньої діагностики найбільш поширених онкологічних захворювань: гістероскопія, езофагогастродуоденоскопія, колоноскопія, цистоскопія, бронхоскопія та мамографія;

– лікування пацієнтів методом екстракорпорального гемодіалізу в амбулаторних умовах, надання медичної допомоги при гострому мозковому інсульті та інфаркті міокарду;

– проведення хірургічних операцій дорослим та дітям у стаціонарних умовах, надання медичної допомоги при пологах, в тому числі – у складних неонатальних випадках.

– надання стаціонарної допомоги дорослим та дітям з нехірургічними (соматичними) захворюваннями.

Скористатися вказаними послугами може кожен громадянин України, який уклав декларацію із сімейним лікарем.  Аби отримати доступ до безоплатних послуг, пацієнт повинен мати електронне направлення від сімейного лікаря(терапевта, педіатра)  або лікуючого лікаря, яке також приходить на мобільний телефон, при необхідності дане направлення може бути роздруковане у паперовому вигляді.

Допомога за програмою медичних гарантій надається лікувальними закладами, які уклали угоду із НСЗУ. КНП «Овруцька міська лікарня»  також має угоду із НСЗУ.  Електронне направлення лікаря не вимагається (пацієнтам, які звернулися до акушера-гінеколога, стоматолога, педіатра  та пацієнтам із хронічними захворюваннями, які перебувають на диспансерному обліку в цьому закладі охорони здоров’я; пацієнтам, які перебувають у невідкладному стані).

Екстрена медична допомога надається безоплатно кожному — незалежно від наявності декларації.

ovruch-cpmsd.com.ua