Звернення міського голови до жителів громади щодо проекту рішення 47 сесії Овруцької міської ради “Про затвердження детального плану території”

Шановні жителі громади! 16 липня 2020 року відбулася 47 (позачергова) сесія Овруцької міської ради VII скликання. На розгляд депутатів серед інших проектів рішень, було винесено і проект рішення «Про затвердження детального плану території».
Саме про цей проект рішення буде вестись мова у дописі.
Компанією ТОВ «Гостомель-Промтранс» відповідно до договору купівлі продажу від 26.04.2019 року було придбано нежитлові будівлі, які розташовані у м. Овруч по вул. Р. Шухевича, 49а, та 49б.
Вищезазначені будівлі розташовані на земельних ділянках площею:
2.862 га – кадастровий номер – 1824210100:01:007:0028;
0.538 га – кадастровий номер – 1824210100:01:007:0027.
Відповідно до ст. 120 Земельного кодексу України ТОВ «Гостомель-Промтранс» з метою недопущення втрат надходжень до міського бюджету, рішенням від 21.05.2019 року № 1331 вищезазначені земельні ділянки було передано на умовах оренди.
24.06.2019 року рішенням № 1452 Овруцькою міською радою з метою придбання земельних ділянок ТОВ «Гостомель-Промтранс» було надано дозвіл на виготовлення експертних грошових оцінок земельних ділянок.
З метою зміни цільового призначення земельних ділянок рішенням від 24.06.2019 року № 1441 Овруцькою міською радою було надано дозвіл на виготовлення детального плану території, які розташовані по вул. Романа Шухевича, 49-а та Романа Шухевича, 49-б у м. Овручі, з «для розміщення, будівництва, експлуатації та обслуговування будівель і споруд об’єктів енергогенеруючих підприємств, установ і організацій» на «для розміщення та експлуатації будівель і споруд автомобільного транспорту та дорожнього господарства», що повністю відповідає видам діяльності вищезазначеного підприємства.
Рішеннями від 24.07.2019 року № 1533 та 1534 Овруцькою міською радою було продано земельні ділянки:
2.862 га, кадастровий номер – 1824210100:01:007:0028 – 1 245 828,6 грн;
0.538 га, кадастровий номер – 1824210100:01:007:0027 – 240 755,00 грн.
Всі рішення були прийняті Овруцькою міською радою у відповідності до діючого законодавства.
Відповідно до ст. 21 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» проведення громадських слухань щодо врахування громадських інтересів під час розроблення детального плану території є обов’язковими.
03.06.2020 зазначені слухання були проведені. За результатами громадських слухань прийняте рішення про отримання ТОВ «Гостомель-Промтранс» висновків від управління екології, Держпродспоживслужби та управління охорони здоров’я.
На позачерговій 47-й сесії Овруцької міської ради, що пройшла 16.07.2020 року, детальний план території затверджений не був.
На сьогоднішній день компанією ТОВ «Гостомель-Промтранс» планується побудова логістичного комплексу для водіїв вантажних перевезень, зокрема, планується побудова шиномонтажу, мийки, гуртожитку, кафе та інших об’єктів інфраструктури, необхідних для забезпечення повноцінних умов праці та відпочинку персоналу.
Наразі на підприємстві працює 30 водіїв з Овруча, які задіяні у вантажних перевезеннях.
Логістичний комплекс забезпечить роботою 100 працівників (40 – обслуговуючий персонал, 60 – автотранспортних працівників), тобто 100 родин матимуть гідний рівень життя, адже середня заробітна плата на підприємстві складає 12 тис. грн.
В охороні ТОВ «Гостомель-Промтранс» вже працює 4 працівника-овручанина, які отримують за 10 робочих днів 7 тис. грн. заробітної плати, тобто 700 грн. за день.
Планується залучити до охорони об’єкту ще 8 чоловік, а отже 12 людей будуть забезпечені роботою та гідною заробітною платнею за місцем проживання.
Вже не потрібно буде залишати родину та власних дітей і їхати на заробітки до українських мегаполісів чи за кордон, тому що тут, у рідному місті, буде достойна робота, яка забезпечить жителям Овруцької ОТГ гідний рівень життя.
Хочу надати вам прозору, повноцінну і достовірну інформацію, тому зазначу і наступне, що, крім побудови логістичного комплексу, планується встановлення і вакуумної установки з модифікації бітуму. Що ж це таке? Модифікація бітуму – це покращення його якості. Вартість цього обладнання – 600 тисяч євро. Звертаю вашу увагу на те, що дана установка закритого типу, тобто це не завдаватиме жодної шкоди довкіллю.
Підтримка вищезазначеного рішення депутатами необхідна для того, щоб направити документи на проведення екологічної експертизи. До початку будівництва підприємство ТОВ «Гостомель-Промтранс» має пройти ще ряд екологічних експертиз, що здійснюють оцінку впливу на довкілля і тільки, маючи на руках цей пакет документів, може розпочинати будівництво.
Шановні овручани та жителі громади, мова не йде про побудову асфальтного чи бітумного заводу. Псевдоактивісти, не розібравшись в ситуації, продовжують збурювати громадськість недостовірною інформацією, блокуючи розвиток міста та громади та надходження до бюджету. А це кошти, які буде можливість спрямувати на будівництво, ремонт доріг, благоустрій громади, купівлю сучасного медичного обладнання, заробітні плати працівникам бюджетних установ та інші необхідні видатки, без яких неможливо покращувати якість життя та медичного обслуговування наших людей, розвивати Овруцьку громаду.
Саме тому я, як міський голова, докладаю максимум зусиль до залучення інвесторів, які працюватимуть на території Овруцької ОТГ. Однак це ніколи не буде провадження тієї діяльності, що може завдати шкоди здоров’ю людей і навколишньому середовищу. Постійний розвиток медицини – пріоритетний напрямок діяльності Овруцької міської ради. За останні два роки оновлено обладнання медичних закладів, зроблено капітальні ремонти інфекційного та дитячого відділень міської лікарні, амбулаторій і фельдшерських пунктів громади, придбано нові автівки, аби забезпечити доступ до надання медичної допомоги всіх жителів громади. Медицині приділяється першочергова увага, оскільки найцінніше – це наше здоров’я і життя.
Ми завжди важко сприймаємо щось нове, проте без виробництва, розвитку бізнесу – не буде розвитку громади.

Овруцький міський голова                                  Іван КОРУД

Розмір тексту-+=