Овруч відвідала делегація з Польщі у складі знімальної групи всесвітньо відомого польського телеканалу «Полонія»

Овруч відвідала делегація з Польщі у складі знімальної групи всесвітньо відомого польського телеканалу «Полонія» та редактора Гражина Орловська-Сондей. Супроводжували делегацію голова обласної спілки поляків Вікторія Лясковська-Щур та радник голови Житомирської ОДА Олександр Паламарчук. Метою візиту було фільмування матеріалу про події 100-річної давнини – польсько-більшовицьку боротьбу.

Знайомство з містом розпочалося в Артвітальні Овруцької центральної бібліотеки імені А.С.Малишка. У вітальному слові до гостей начальник відділу економічного розвитку та залучення інвестицій Овруцької міської ради Оксана Левківська розповіла про підтримку діяльності організацій, що опікуються питаннями національних меншин, що представлені на території громади та співпрацю між Овруцькою міською радою та польським містом-побратимом Хошчно. З історичним минулим Овруччини познайомила фахівець з питань туристично-краєзнавчої роботи Людмила Гусаревич. Спілкування та атмосфера були дуже дружніми та гостинними, немов зустрілися давні знайомі. Екскурсію для польських гостей залами інтерактивного музею художньо обробленої соломки Малої академії народних мистецтв та ремесел провів народний художник України, керівник Академії Микола Климович. Гості познайомилися з унікальними роботами Миколи Івановича та його учнів. Вони були вражені, побачивши 3D картини, виконані за авторською технікою майстра зі … звичайної соломи. Не менше захопили гостей і майстерно виконані, за напрямом «Різьблення по дереву», дерев’яні вироби, особливо дитячі іграшки, в рамках навчального курсу «Екоіграшка».

Після екскурсії делегація відвідала римо-католицьку церкву на території сучасного парку «Пам’яті» та запалили свічки біля могильних плит. Раніше територія парку «Пам’яті» – це було католицьке та православне кладовище, яке в радянські часи було знищено. Голова обласної спілки поляків Вікторія Лясковська-Щур висловила бажання долучитися до облаштування місця вшанування пам’яті полеглих поляків на території Овруччини.

Також учасники зустрічі відвідали та поспілкувалися з колишнім в’язнем концтабору «Освенцім» 93-річним Петром Йосиповичем Цалко, який мешкає у селі Рудня Овруцького району. Попри непросту юність, поневіряння у фашистських концтаборах, він зберіг любов до людей і життя. Це відчувається, щойно переступаєш поріг його дому. Тут і меблі виготовлені Петром Йосиповичем, і сам будинок, збудований ним особисто. А ще Петро Йосипович написав багато картин масляними фарбами в яких передав прекрасні моменти життя.

Заключним етапом поїздки стали відвідини місць, де колись розміщувались польські маєтки у селах Богданівка та Фосня. Екскурсійний день був неймовірно насиченим. Овруччина вражала поляків краєвидами, неповторними народними умільцями, багатою історією, багатонаціональністю, щирою гостинністю, сучасним містом і палким збереженням традицій на селі. Гості залишилися задоволеними та обіцяли ще завітати з більш тривалим візитом.