Аби уникнути пожеж!

Не зважаючи на заборони спалювання сухої рослинності, громадяни продовжують нехтувати усіма застереженнями рятувальників ДСНС України, при цьому порушуючи елементарні Правила пожежної безпеки.

Зі слів Начальника Овруцького районного відділу Управління ДСНС України у Житомирській області  Юрія Кушнерчука, з  початку року на території Овруцького району виникло 188 пожеж, з яких 139 (що становить понад 74%) займань сухої рослинності в природних екосистемах, а на території Овруцької міської ради з початку року, виникло 97 пожежі, з яких 79 пожеж (що становить понад 80%) займань сухої рослинності в екосистемах на території старостинських округів, а саме:  м. Овруч (12), в Гошівському (8 та знищено 3 господарства); Зарічанському (8); Хлуплянському (2); Покалівському (2); Підрудянському (11); Великочернігівському (7); Левковицькому (3 та знищено 19 господарств); Норинському (7); Черепинському (4); Кирданівському (3); Бондарівському (1); Невгодівському (2); Слобідському (4 та знищено 13 господарств); Великохайчанський (1) та Піщаницький (4).    Саме від пожеж в природних екосистемах, вогонь яких є неконтрольованим та знищує усе живе на своєму шляху, а це флора та фауна, лісові масиви, житлові та господарчі будівлі, відбувається значне забруднення довкілля та погіршення родючості ґрунтів.

В ПОЖЕЖОНЕБЕЗПЕЧНИЙ СЕЗОН У ЛІСІ НЕПРИПУСТИМО:

– Користуватися відкритим вогнем;

– Заїжджати до лісового масиву транспортними засобами, задля уникнення попадання іскор;

– Залишати пляшки або осколки скла, тому що вони здатні спрацювати як

запалювальні лінзи;

– Випалювати траву під деревами, на лісових галявинах і прогалинах;

– Розводити багаття поза межами спеціально обладнаних місць.

Люди самі стають причиною переважної більшості загорянь в лісах та лісопаркових зонах. В суху погоду і при сильному вітрі низова пожежа може швидко перерости у верхову, коли вогонь поширюється на крони дерев, після чого винищує все на своєму шляху. Повністю уникнути лісових пожеж неможливо, але зменшити їхню кількість людина в змозі. Виконання основних правил пожежної безпеки в лісі не вимагає великих зусиль і дозволяє зберегти природні багатства. Рятувальні служби закликають суворо дотримуватися правил пожежної безпеки, не випалювати суху траву та сміття на присадибних ділянках, не розводити відкритий вогонь поруч із господарськими будівлями, а також не залишати недопалки та сірники на сухій трав’янистій підстилці, адже у більшості пожежонебезпечних випадків, причиною загорянь стає елементарна людська недбалість.

При виявленні пожежі – не падайте в паніку, не метушіться та не приймайте поспішних, необдуманих рішень, негайно телефонуйте за номером«101». До прибуття пожежно-рятувальних підрозділів можна гасити тільки низові пожежі, збиваючи полум’я гілками листяних порід дерев, заливаючи водою чи засипаючи ґрунтом та затоптуючи ногами. До полум’я заввишки 1,5-2 метри наближатися вже небезпечно! Чекайте на рятувальників чи працівників лісного господарства.

            

Розмір тексту-+=