Вихованка гуртка «Основи журналістики» Центру дитячої та юнацької творчості Овруцької міської ради Вікторія Васянович перемогла в обласному конкурсі з нагоди Дня Конституції України

Департамент культури, молоді та спорту Житомирської ОДА нагородив переможців творчого онлайн-конкурсу #Моя_Конституція Вихованка гуртка «Основи журналістики» Центру дитячої та юнацької творчості Овруцької міської ради Вікторія Васянович перемогла в обласному конкурсі з нагоди Дня Конституції України. Вітаємо Вікторію та зичимо їй творчого натхнення та нових перемог! До вашої уваги неймовірно гарно та сильно написане есе, що принесло Вікторії перемогу в конкурсі.
#Моя_Конституція Мій щит і меч
Нас всіх навчали, що Конституція – основний закон незалежної суверенної держави. Це коротке визначення, сухе і поверхневе, залишалося в пам’яті до того часу, поки я не стала свідомою людиною. Я намагалася відшукати вірні слова, як тільки збагнула значущість непохитного граніту закону. Не для себе. Для майбутніх поколінь, що так само не зможуть колись одразу зрозуміти масштабну суть великого спільного свята, яке ми щороку відзначаємо 28 червня.
Конституція України – це не просто книга, наповнена свободами і обов’язками, це суть нашої незалежності, нашої сили, нашого духу, загартованого нещастями і бідами. Конституція – це серце України, бо без нього вона не дихатиме, не палатиме її кров, не тектиме судинами тіл її синів і дочок. Конституція України – це щогла і вітрила нашого спільного корабля під назвою “Воля”, що несе лише вперед, до самого палаючого горизонту. Конституція України – це віра славних предків, омита кров’ю і потом, в те, що їхні діти житимуть праведно в мирі одне з одним навіки.
Особисто для мене ж – вона щит і меч у долонях. Я відчуваю, що ніхто і ніколи не завдасть мені шкоди, бо я – українка, і праотці давно вже потурбувалися про непорушність моїх свобод за сотні літ до народження. Я не боюсь крокувати вперед, туди, де вирують вітри і з неприборканою силою падають на землю блискавиці, бо вірю, що моя рідна мати, моя батьківська сторона захистить від зла, сховавши під крилами правосуддя моє чоло.
І я ніколи не завдам їй зла, бо знатиму, що буду покарана з усією справедливістю і суворістю, на яку заслуговую. Буду покарана так само, як і будь-хто інший на моєму місці. Така суть людського існування – нести покарання за скоєне. Така ж суть існування незалежної міцної держави, бо кожен злочин, що не мав наслідків для того, хто його здійснив, відтискає країну на декілька кроків назад, до часів ще непробудженого людського розуму, коли єдиним законом суспільства був закон природи.
Нас чекає щастя. “Боріться і поборете,” – писав Шевченко крилаті рядки, що згодом викарбувалися у громадській свідомості, як гасло. Я ж закликаю вас боротися не зі зброєю в руках, а з Конституцією. Ми володіємо силою, що непідвладна вогню куль.
Тож щиро вітаю свою Батьківщину зі святом. Більш ніж сотню років назад ти піднялася на ноги, Україно, щоб більше ніколи не впасти на коліна, тож залишайся твердою навіки, спираючись на величезну працю своїх дітей, на справедливу і не залежну від думки інших Конституцію.

Розмір тексту-+=