Урочище “Юлино”, що неподалік села Потаповичі, унікальний куточок рослинного світу, створений руками людини

Овруччина – край мальовничої природи.
Один з неповторних куточків рослинного світу, створений руками людини, знаходиться за 1,5 км від села Потаповичі в урочищі «Юлино». Це пам’ятка садово-паркового мистецтва місцевого значення «Юлино».
Парк заснований у другій половині ХІХ століття.
Починаючи з XVI століття земельні угіддя на схід від села Потаповичі належали українській дрібно поміщицькій шляхті з роду Барановських. На початку ХХ століття землі викупив відомий цукрозаводчик О.Н.Терещенко. Для створення парку він запросив з Італії архітекторів та садівників. Вони спланували спорудження будівель у стилі бароко, заклали алеї з рідкісних видів дерев.
Після революційних подій 17-21 років територія парку була націоналізована, в Юлино створено радгосп та спілку любителів фруктових дерев, які вирощувались на продаж.
Зараз в парку зростають 32 види дерев та чагарників. Серед деревних порід: сосна звичайна, верба біла, верба козяча, ялина звичайна, береза повисла, горобина звичайна, вільха чорна, в’яз шорсткий, граб, груша, дуб, клен гостролистий, липа серце листа, тополя біла, жимолость чорна.
З часу закладення парку збереглися дві алеї.

Розмір тексту-+=