Фізичні особи-підприємці, які не мають найманих працівників, які вимушено не працювали через карантин, можуть отримати від держави фінансову допомогу із часткового безробіття, якщо звернуться до центру зайнятості за місцем сплати ЄВ та зберуть необхідний пакет документів. Насамперед, ФОПи повинні бути застрахованими особами, тобто сплачувати єдиний соціальний внесок. Такі зміни стали можливими завдяки урядовим ініціативам, а саме – ухваленню Постанови КМУ від 03.06.2020 р. № 453 «Про внесення змін до Порядку надання та повернення коштів, спрямованих на фінансування допомоги по частковому безробіттю на період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної
Допомогу можна отримати протягом 90 днів з моменту зупинення чи скорочення діяльності.  Допомога надається на період (тимчасове) зупинення/скорочення діяльності та впродовж 30 календарних днів після завершення карантину.
Допомога встановлюється за кожну годину скорочення діяльності та із розрахунку двох третин від бази нарахування ЄВ, але не більше мінімальної заробітної плати (4723 грн) на місяць.
З допомоги не сплачується податок на доходи фізичних осіб та військовий збір.
Через те, що карантинні обмеження продовжені до 22 червня 2020 року, кваліфіковану консультацію щодо оформлення допомоги можна отримати в Овруцькій районній філії Житомирського ОЦЗ  (дистанційно – в телефонному режимі (04148) 4-43-41).