Розміщення пасік на території громади

27 травня 2020 року в приміщенні Збраньківського сільського клубу за участю Овруцького міського голови, голови ГО “Спілка бджолярів Овруччини” Ващенко Семена Анатолійовича, представників Виступовицького та Коптівщинського лісництва, відбулась робоча зустріч з пасічниками Овруцького району.  Основним питанням була узгодженість  розміщення пасік  на земельних ділянках фізичних та юридичних осіб, яким земля належить на праві власності та з метою уникнення непорозумінь. Зазначено, що Законом України “Про бджільництво” передбачено, що земельні ділянки    надаються    пасічникам    для   зайняття   бджільництвом у порядку,  встановленому Земельним кодексом України та Законом України “Про оренду землі”, але при розміщенні і влаштуванні пасік потрібно також враховувати і думку місцевого населення(старостинського округу). Розміщення пасік  на  землях  лісового   фонду   здійснюється  з урахуванням Вимог Лісового кодексу України. Згідно з додатком № 5 до Державних санітарних правил планування та забудови населених пунктів, затверджених наказом Міністерства охорони здоров’я України від 19.06.96 p.

      Розміщення й облаштування пасік визначено “Інструкцією щодо попередження та ліквідації хвороб і отруєння бджіл”, яка затверджена наказом головного державного інспектора ветеринарної медицини 30.01.2001 року №9 та зареєстрована в Міністерстві юстиції України 12.02.2001 року за №131/5322, далі (Інструкція).

Згідно з інструкцією Пасіку розміщують  на сухих, захищених від вітру місцях на відстані не ближче 500 м від шосейних доріг і залізниць,  пилорам, високовольтних ліній електропередач, не менше 1-км від тваринницьких і птахівницьких будівель. При визначенні розміру площі під пасіку розраховують, що на одну  бджолину сім’ю потрібно 30-35 м², залежно від способу розміщення бджіл. При розміщенні пасіки на присадибній ділянці (подвір’ї) огорожа повинна бути заввишки не менше 2,5 м для підвищення рівня льоту бджіл. Також пасічникам з метою захисту своїх пасік від шкідливої дії ЗЗР та інших хімічних речовин, використовуваних у сільському господарстві, були доведені правила розміщення пасік та дії пасічників у випадку отруєння бджіл.

Розмір тексту-+=