Як працює служба у справах дітей Овруцької міської ради в умовах карантину

В зв’язку з карантинними заходами та припиненням занять в школах і садочках, харчування дітей повною мірою на даний час забезпечується їх батьками. В результаті цього, значно більше сімей опинилися в складному становищі. Розпорядженням Овруцького міського голови №73 від 30.03.2020 року створено комісію з обстеження умов і потреб малозабезпечених соціально незахищених верств населення по Овруцькій ОТГ, з метою виявлення сімей, які перебувають у вкрай складному становищі. Відповідно до обстежень проведених службою у справах дітей і вищезазначеною комісією, визначено сім’ї, які на даний час потребують продуктів харчування. Для них на цей час закуплено та надано, як гуманітарну допомогу, 20 продуктових наборів. Дана ситуація перебуває на постійному контролі, як комісії, так і служби у справах дітей Овруцької міської ради. Щоденно разом зі старостами та в.о.старост аналізується ситуація з метою виявлення сімей, які потребують допомоги.
Здійснюються рейди з метою виявлення дітей, які порушують правила карантинних норм, а також обстеження умов проживання дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах. З моменту оголошення карантину, станом на 09.04.2020 року здійснено 21 таке обстеження.
Проводиться робота з виявлення потреб в забезпеченні антисептичними засобами та засобами індивідуального захисту сімей, в яких виховуються діти. Крім того, забезпечується контроль за належним доглядом та утриманням дітей з сімей, які перебувають на обліку у службі у справах дітей, у тому числі дітей, які повернуті на виховання в сім’ї з інтернатних закладів.
Під час спілкування з дітьми та батьками проводиться роз’яснювальна робота, щодо дотримання ними профілактичних заходів з метою упередження розповсюдження коронавірусу, вживаються заходи, щодо заборони проживання сторонніх осіб.
Відповідно до листа Міністерства соціальної політики України № 4245/0/2-20/37 від 26.03.2020 року, протоколів № 7-20, 8-20 засідання комісії з питань запобігання, ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та їх наслідків у Овруцькій ОТГ, служба у справах дітей Овруцької міської ради постійно тримає на контролі забезпечення прав дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах на час карантину.
На виконання ряду законодавчих актів, щодо проведення карантинних заходів, посилено проведення профілактичної роботи серед дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування. На обліку в службі у справах дітей Овруцької міської ради перебуває 139 дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах (59 сімей), 93 дитини-сироти та позбавлені батьківського піклування.